featured

Tether ve Bitfinex “Eşler Arası” Keet’i tanıttı

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kardeş kripto para şirketleri Bitfinex ve Tether, eşten eşe (P2P) altyapı geliştiricisi Hypercore ile birlikte Holepunch adında yeni bir şirket ve protokol oluşturdu. Üçlü, protokolün ilk meyvesi olan eşten eşe şifreli görüntülü arama uygulaması Keet’i tanıttı.

Bitfinex ve Tether, Pazartesi bugün yaptıkları basın açıklamasında, Keet’in kullanıcıların sesli ve görüntülü aramalar planlamalarına, yazılı sohbet etmelerine ve ücretsiz dosya paylaşmalarına izin vereceği belirtildi. Keet uygulaması, kullanıcıların yetkilendirme üzerine yalnızca kriptografik anahtarları kullanarak birbirlerini bulmasını ve birbirine bağlanmasını sağlayan Distributed Holepunching (DHT) adlı bir teknolojiyle destekleniyor.

Bitfinex, Tether ve Hypercore bu teknoloji üzerinde beş yıldır çalışıyor. Her iki şirketin CTO’su ve şimdi aynı zamanda Holepunch‘un baş strateji sorumlusu olan Paolo Ardoino, yaptığı açıklamada, “Dolayısıyla üzerinde çalıştığımız şey, kullanıcıların durdurulamaz uygulamalara erişmesine ve konuşma özgürlüğü sağlamasına izin verecek bir platform oluşturmaktır.” dedi ve şunları söyledi:

Dünyanın pek çok yerinde ifade özgürlüğü, ABD veya Birleşik Krallık’ta alıştığımızdan çok daha sınırlı. Ve konuşma özgürlüğü sadece bir yerde oturup istediğinizi söylemek değil, aynı zamanda büyük teknoloji şirketlerinin sizi dinlediği veya verilerinizi kullandığı endişesi olmadan istediğiniz insanlarla her zaman paylaşmak ve konuşmak gibidir. Şirketler verilerinizi toplar ve potansiyel olarak ya verilerinizden para kazanır ya da bunu size karşı kullanır.

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!