NFT
featured

Tether, ABD’li bir yargıcın yakın zamanda verdiği bir kararla ilgili açıklama yaptı

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ABD dolarına sabitlenmiş USDT stablecoini sağlayıcısı Tether, çarşamba günü yaptığı açıklamada ABD’li bir yargıcın yakın zamanda verdiği bir emrin, mahkeme davalarında yapılan rutin keşiflerin bir parçası olduğunu söyledi. Firma, kararın devam eden bir davadaki iddiaların hiçbirini doğrulamadığını söyledi:

“USDT’yi destekleyen rezervleri oluşturmak için yeterli belgeleri vermeyi zaten kabul etmiştik ve bu anlaşmazlık da dace bu belgelerin kapsamıyla ilgiliydi.  Her zamanki gibi zamanı gelince davacıların, bu asılsız davalarından vazgeçmeyi dört gözle bekliyoruz.”

Dava, bir grup yatırımcının, Tether ve kripto para borsası Bitfinex’in Bitcoin gibi kripto paraları satın almak için ABD dolarının desteklemediği USDT çıkararak piyasa manipülasyonu yaptığını iddia etmesiyle açılmıştı. Diğer taraftan hem Tether hem de Bitfinex, söz konusu iddiaları reddetti.

Şimdiye kadar davacı tarafın ana hedefi, USDT’nin ABD doları ile desteklenmesini değerlendirmek ve bir adli muhasebecinin USDT rezervini değerlendirmesine izin vermek. Buna Tether’in faaliyetleriyle ilgili genel muhasebe defterleri, bilançolar, gelir tabloları, nakit akışı tablolarının yanı sıra kar ve zarar tablolarının incelemesi de dahil.

Tether, yazının yayımlandığı esnada varlıkların büyük çoğunluğu nakit ve menkul kıymetten oluşan 67,96 milyar dolarlık borca (stablecoin) karşı 68,15 milyar dolarlık varlığa (teminat) sahip olduğunu iddia ediyor. Firma, geçtiğimiz zamanlarda bağımsız muhasebe firmaları tarafından denetlenen rezervlerinin sonuçlarını yayımlamıştı. Tether kısa süre önce Euro, Meksika Pezosu, Avustralya Doları ve Offshore Çin Yuanına yönelik stablecoin çıkarma faaliyetlerinin de kapsamını artırdı.

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!