NFT
featured

Teksas Senatörü, Bitcoin’in Popülerliğini Enflasyonla İlişkilendirdi

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cruz, programda Amerika’nın bir enflasyon krizinin eşiğinde olduğuna inandıkları için insanların bitcoin’e yatırım yaptıklarına inandığının altını çizdi.

İnsanlar Parasını Korumak İçin Bitcoin’e Yöneliyor

Massachusetts’ten ABD’li senatör Elizabeth Warren’ın bitcoin ile ilgili olumsuz açıklamalarının ardından Teksas’tan Cumhuriyetçi senatör Ted Cruz, bu hafta bitcoin hakkında fikrini açıkladı.  ABD’de çok derin enflasyon olduğunu belirten Ted Cruz, insanların parasını korumak amacıyla kripto paraya yöneldiğini belirtti.  Teksas senatörü, Joe Biden ve yönetimi hakkında da sert açıklamalar yaptı. Biden yönetiminin Amerikan ekonomisini ve dış politikasını baltaladığını düşündüğünü açıkladı.

Cruz, Hannity’ye verdiği röportajda “Biden’ın dış politikasına bakarsanız ve dünyayı dostlarımız ve düşmanlarımız olarak iki gruba ayırırsınız” dedi, “Biden ne yapıyor? Müttefiklerimizi sistematik olarak baltalıyor ve zayıflatıyor.”

Dış politika, Rusya ve Nord Stream 2’yi tartışmaya ek olarak, konuşma kripto para birimlerine döndü. Programın sunucusu Sean Hannity, “Bitcoin, kripto para birimi, nedir bu? Neden bu kadar büyük? Bitcoin nedir? blok zinciri nedir? Dogecoin nedir?” diye sordu.

Yayında kripto varlıklarıyla ilgili olarak “bunu araştırdığını ve yüzlerce saat arkadaşlarıyla konuyu tartıştığını” söyledi. Siyasi yorumcu ayrıca “hiçbir şekilde finansal tavsiye vermediğini” de sözlerine ekledi.

Senatör Cruz ayrıca bitcoin hakkında konuştu ve insanların artan enflasyon ve Biden yönetiminin önerdiği harcamalardan korktuğu için kripto varlığının kitlesel kabul gördüğüne inandığını belirtti.

Cruz, röportaj sırasında “Bence insanların Bitcoin’e gittiğini görmemizin bir nedeni, bir enflasyon krizinin eşiğinde olmamız ve Joe Biden’ın yedi trilyon dolar yeni harcama önermesidir” dedi. “Enflasyonu görüyoruz, ki kereste yükseliyor, evler yükseliyor, petrol yükseliyor, benzin yükseliyor, enerji yükseliyor, emtia yükseliyor. Ve bence insanlar buna karşı bir önlem olarak Bitcoin’e gidiyor.”

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!