featured
Student Coin

Student Coin, akademik kurumlar arasında tokenizasyonu nasıl sağlayacak?

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Geçtiğimiz birkaç yıl, kripto paralar ve bu yeni finansal varlıkların hayatımızdaki birçok şeyi nasıl değiştirdiği hakkındaki konuşmalarla dolu geçti. On yıldan biraz daha uzun bir süre önce, bir finansal işlem yapmak için bankaya ihtiyaç duymayacağımız kavramı, akla mantığa uygun gelmeyen bir şeydi.

Kripto para birimleri, geleneksel bankacılık hizmetlerine alternatif bir yol sunarak bunu değiştirdi. Düşük işlem ücretleri, güvenli platformlar ve parayı devlet kontrolünün ötesinde tutma yeteneği, birçok kişinin kripto para birimlerine başvurmasının ilk gerekçeleriydi.

Zaman geçtikçe, kripto endüstrisi, blokzincir teknolojisini kullanarak gerçek hayattaki sorunlara çözüm üreten daha fazla sektöre yayılarak genişlemeye başladı. Bu, veri yönetimi ve merkezsiz uygulamalar oluşturmak için blockchain teknolojisini kullanmak,finans dışı sektörlerde de ilgi gördü ve önemli kullanım durumları ortaya çıktı.

Son yıllarda istismar edilen alanlardan biri de tokenizasyon ya da tokenleştirme kavramı. Gerçek ticareti yapılabilen bir varlığı temsil eden bir blokzincir yayınlama süreci olan tokenleştirme, tüm sektörlere yeni kapılar açıyor.

Devrim niteliğinde bir blockchain projesi olan Student Coin, akademik sektöre tokenleştirme getiren bir ekosistem sunuyor.

Student Coin

Student Coin, öğrencilerin ve kuruluşların token oluşturmaları için bir ortam oluşturmak üzere tasarlanmış bir blockchain projesi. Ayrıca, akademik sektörde blokzincir benimsenmesini sağlayan kapsamlı bir ürün paketi sunuyor.

Waves ve Ethereum üzerine inşa edilen Student Coin ekosistemi, anlaşılması kolay ve kapsamlı bir platform tasarlamak için iki blok zincir ağını birleştirdi. Student Coin, blockchain’e yeni başlayanların ve öğrencilerin farklı kurslar ile öğrenebileceği bir eğitim bölümü de sunuyor.

Kurslar beş bölüme ayrılmış ve konulara bir göz atıldığında, öğrenciler için iyi optimize edilmiş bir müfredatı olduğu görülebilir. Öğrenciler, bu kurslar aracılığıyla blockchain teknolojisinin temellerini öğrenebilir ve Student Coin ekosistemindekiler de dahil olmak üzere farklı kripto para türleri hakkında bilgi edinebilirler.

İlgi duyulan iki ana bölüm, yılın üçüncü çeyreğinde hizmete girmesi beklenen STC exchange ve STC terminalidir. STC terminali, tokenleştirme işleminin gerçekleştiği alan ve token oluşturmak için bir launchpad olarak tasarlanmış bir plaformdur.

Terminal, kişiselleştirilmiş tokenlerin, defi tokenlerinin ve NFT tokenlerinin oluşturulmasını destekler. Student Coin ekibi, terminali herkesin kullanması kolay araçlar içerecek şekilde inşa ediyor. STC terminalinde oluşturulan tokenler, merkezi referans tokeni olarak hizmet eden STC’ye sabitlenir.

Oluşturulan tokenler daha sonra bitcoin, ethereum ve STC tokenlerini destekleyen çok kripto varlıklı bir borsa olan STC borsasında listelenir. Borsa, öğrencilerin yatırımcıların satın alması için kripto varlıklarınılisteleyebilecekleri bir merkez olacak.

Student Coin ayrıca kullanıcıların tokenlerini saklamaları için dahili bir cüzdan da sunuyor. Cüzdan, bitcoin ve ethereum dahil olmak üzere birden fazla kripto parayı destekleyen kapsamlı bir kontrol paneline sahip.

Student Coin, STC token adı verilen benzersiz yardımcı tokene sahip. STC token, Student Coin projesini besler ve öğrenciler ile kuruluşların herhangi bir teknik bilgi olmadan kolayca token oluşturmasına olanak tanır.

STC, bireylerin kişisel, DeFi ve NFT tokenleriyle çok daha fazlası dahil olmak üzere farklı kripto para türleri oluşturması için gerekli olan bir gas tokeni olarak hizmet edecek.

StudentCoin ICO

Student Coin kısa süre önce yerel tokeni STC için ICO’sunu tamamladı. ICO’nun başlangıçta 30 Nisan’da sona ermesi gerekiyordu. Ancak, tokene olan ilgi, 150 aşamanın tamamının son tarihten bir hafta önce sona ermesini sağladı.

STC tokeni şu anda Cointiger, Uniswap ve Waves exchange olmak üzere üç büyük borsada listeleniyor. STC için Mayıs ayında P2PB2B, ProBit ve Coinsbit dâhil olmak üzere üç borsada daha listeleme planları var.

Student Coin Projesi’nin arkasında kimler var?

Student Coin, 12 ülkeden 44 kişilik bir ekip tarafından idare ediliyor ve CEO Wojciech Podobas tarafından yönetiliyor. Podobas, geçmişte finans ve kripto para birimleri hakkında iki kitap yazmış bir kripto gurusu. Ekip ayrıca Harvard ve Stanford Üniversiteleri gibi kaliteli kurumlardan saygın akademisyenlerden oluşuyor.

Student Coin ile ilgili son gelişmeler

Student Coin’nin en güçlü yönlerinden biri, topluluğunun gelişme hızı. Kısa süre önce Google Play ve Apple Store’da başlatılan Student Coin uygulaması, bir hafta içinde 30.000’den fazla indirme kaydetti.

Bu, projenin mevcut hissiyatının olumlu olduğunu ve birçoğunun iyi performans göstermesini beklediğini gösteriyor. Student Coin ayrıca, borsasında piyasaya sürülen ilk kripto varlığın Smart Marketing Token olacağını açıkladı. Mayıs ayındaki token lansmanının, blockchain platformu için yeni bir dönemin başlangıcı olarak müjdelenmesi bekleniyor.

Student Coin hakkında daha fazla bilgi edinmek için https://www.studentcoin.org/ web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!