featured

Stripe kripto paralar ve NFT’ler için ödeme desteği başlattı

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ABD merkezli fintech devi Stripe, kripto girişimlerini önemli ölçüde hızlandırdı. Şirket, NFT ve dijital varlıklar için itibari para ile ödeme imkanı sunan yeni bir hizmet grubu başlattı.

İşletmeler artık Stripe’ın yeni uygulama programlama arayüzlerini (API) kullanarak kripto için itibari para ödemelerini kabul edebilecek, dijital cüzdan sunabilecek, kullanıcılara itibari para ödemesi yapabilecek, kimlik ve Müşterini Tanı (KYC) çözümlerinden yararlanabilecek ve sahte işlemleri tespit etmek ve engellemek için verileri kullanabilecek.

Stripe Kurucu Ortağı John Collinson, yeni hizmet grubunu 11 Mart tarihli tweet ile duyurdu. Duyuruya göre şirket, yeni hizmetleri piyasaya sürmek için FTX, FTX US, Blockchain.com, Nifty Gateway ve Just Mining ile de iş birliği yaptı.

Yeni iş birliğine değinen FTX Strateji Başkanı Tristan Yver, ortaklığın kullanıcılar için kripto varlık satın almayı daha da kolaylaştırarak, şirketin ana akım kitleyi çekmesine yardımcı olacağını vurguladı.

“Stripe ile ödeme sistemimizde yaptığımız optimizasyonlar, FTX’in giderek büyüyen müşteri tabanının talep ettiği sorunsuz deneyimi sunuyor. İnsanların kriptoya yatırım yapmasını her zamankinden daha kolay hale getirerek, gelirimizi birkaç kat artırabiliriz.”

Stripe büyüme hamlesi kapsamında Nifty Gateway’de “Cube Thingies” adlı bir NFT koleksiyonu da başlattı. NFT’leri oluşturmanın maliyeti 242,42 ile 424,24 dolar arasında değişiyor. Koleksiyon satışlarından elde edilen tüm gelirin, kâr amacı gütmeyen sağlık teknolojileri organizasyonu Watsi’ye gideceği belirtildi.

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!