ProBit
HyperTrader
Aloha
kripto-sozluk

Fan Token

Fan Token Nedir?

Fan token, diğer adıyla taraftar tokenler, spor kulüpleri ile taraftarları arasında etkileşimi arttırmak, taraftarlara söz hakkı vermek ve onlara çeşitli avantajlar sunmak amacıyla çıkarılmış olan tokenlerdir.

Socios.com platformunun öncelik ettiği ve Chiliz altyapısıyla çalışan token sahibi takımlar arasında yerli ve yabancı birçok kulüp bulunuyor.

Fan tokeni olan spor kulüpleri arasında; Atletico Madrid, Paris Saint German, Juventus, Barcelona, Roma ve ülkemizden de Galatasaray ile Trabzonspor gibi takımlar yer alıyor.

Bu tokenleri alan taraftarlar, Socios platformu üzerinden gerçekleştirilen anketlerde oy vererek, destekledikleri takımların alacağı bazı kararlarda fikirlerini iletebiliyorlar.

Bunun yanı sıra taraftarlar, fan tokeni yatırım amacıyla da değerlendirebiliyorlar. Böylece hem kulüpler hem de taraftarlar için avantajlı sonuçları olan bir süreç ortaya çıkmış oluyor.

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!