featured
kripto-sozluk

EOS

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
GBex

EOS Nedir?

En bilinen altyapı sağlayıcılardan biri olan EOS, ticari ölçekte merkezi olmayan uygulamaların (dApps) geliştirilmesini, barındırılmasını ve yürütülmesini sağlayan blok zincir tabanlı, merkezi olmayan bir sistemdir.

Yüksek işlem maliyetleri ve düşük işlem hacmi nedeniyle sıkça eleştirilen Ethereum’a alternatif olarak gösterilen EOS, işlem ücreti olmaması ve sonsuz ölçekte kapasitesiyle, diğer blok zincirlerden ayrışmaktadır. EOS blok zincirinde kullanılan kripto paraya EOS adı verilmektedir.

EOS, işletmelerin ve bireylerin güvenli erişim ve kimlik doğrulama, izin verme, veri barındırma, kullanım yönetimi ve dApp’ler arasında iletişim sağlama gibi web tabanlı uygulamalara benzer bir şekilde blok zincir tabanlı uygulamalar oluşturmalarına izin vermek için gerekli tüm temel işlevleri destekler.

EOA ayrıca ara yüz geliştirme için bir web araç seti tarafından desteklenmektedir. Temelde Google’ın Play Store ve Apple’ın App Store’una benzer bir şekilde çalışır.

Merkezi olmayan uygulamaları kolaylaştıran Ethereum gibi bir dizi blok zincir tabanlı ağ olsa da, EOS, blok zincirin kritik sorunlarına odaklanmaktadır. Çoğu zaman bir blok zincirde sorun yaratabilen hız, ölçeklenebilirlik ve esneklik sorununu çözmeye çalışmaktadır.

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!