featured
kripto-sozluk

Dijital Para

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
GBex

Dijital Para Nedir?

Dijital para birimi, yalnızca elektronik olarak kullanılabilen bir para türüdür. Banknotların ve madeni paraların aksine, dijital para birimi fiziksel formda mevcut değildir.

Akıllı telefonlar, tabletler, bilgisayarlar veya internet gibi teknolojileri kullanarak, kullanıcılar veya varlıklar arasında dijital para birimleri aktarılabilir.

Dijital para birimleri, geleneksel parada olduğu gibi, mal ve hizmet satın almak için ya da yalnızca sosyal ağ veya çevrimiçi oyunlarda değerlendirmek gibi belirli amaçlar için kullanılabilir.

Buna dijital para, sanal para, sanal para birimi veya siber para deriz. Bununla birlikte, dijital paranın anlamı, kimin yazdığına veya konuştuğuna bağlı olarak değişkenlik gösterebilir.

Dijital para birimleri, herhangi bir standart fiat para birimi gibi, mal satın almak ve hizmetler için ödeme yapmak için kullanılabileceği gibi, kullanımı sadece belirli oyun siteleri veya sosyal ağlar gibi çevrimiçi topluluklar arasında sınırlı olanları da vardır.

Dijital para birimleri, fiziksel para biriminin sahip olduğu tüm yapısal özelliklere sahiptir ve desteklenen cihazlara ve ağlara bağlandığında sınırlar ötesi ödeme yapmak için anlık işlemlere izin verir.

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!