featured
kripto-sozluk

Bitcoin mixer

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin mixer Nedir?

Bitcoin (BTC) başta olmak üzere, kripto para kullanmanın gönderici veya alıcıyı anonim yaptığı düşünülür, aslında bu genel bir yanılgıdır. Zira birçok kripto para birimine ait işlemler kolayca takip edilebilir.

Bitcoin mixer (karıştırıcı) kullanılmadığı müddetçe; gönderen, cüzdan adresi ve gerçek kimlik bilgileri arasındaki bağlantıyı tespit etmek kolaydır.

Sözgelimi 27 Nisan 2021’de, darknet tabanlı BTC karıştırma hizmeti olan Bitcoin Fog’un geliştiricisini tutuklayan ABD’li yetkililer bunu ispatladı. Yetkililer, on yıllık blockchain verisini analiz ettikten sonra operatörü tespit etti.

Her işlemin blockchain üzerindeki adreslere bağlı olduğu ve sonsuza kadar orada kalacağı gerçeği zaten şeffaflığı ispatlıyor. Devlet kurumları, adresler üzerinden IP adreslerini veya kişisel verileri tespit edemese de bu coin’ler genellikle ürün veya hizmet ödemelerinde kullanılıyor. Böylece gönderici ve alıcı arasında bağ kurulabiliyor.

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!