NFT
featured
kripto-sozluk

Bitcoin Cash BCH

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin Cash BCH Nedir?

Bitcoin Cash (BCH), 2017 yılının Ağustos ayında, Bitcoin’in geliştirilmesini ve ölçeklenebilir olmasını önemseyen Bitcoin madencileri ve geliştiricileri tarafından yaratıldı. Bitcoin Cash aslında bir sert çatal (hard fork) sonucunda gerçekleşti.

Sert çatal, yazılımın eski sürümleriyle uyumlu olmayan bir yazılım yükseltmesi olarak tanımlanabilir. Bundan dolayı, Bitcoin Cash’in kendi blokzinciri ve kendine has özellikleri bulunmaktadır.

Bitcoin Cash, işlemleri Bitcoin ağından çok daha hızlı işleyebilir. Bu sayede bekleme süreleri çok daha kısa ve işlem işleme ücretleri görece daha düşüktür. Bitcoin Cash ağı, aynı zaman diliminde Bitcoin ağından çok daha fazla işlem gerçekleştirebilir. Ancak bu, ağın güvenliğini riske atmak pahasına gerçekleşmektedir. Bir diğer deyişle, Bitcoin Cash ağının Bitcoin’e göre daha hızlı olması, daha güvenli olduğu anlamına gelmemektedir.

Bitcoin, piyasadaki en büyük kripto para olmaya devam ediyor. Bitcoin Cash’e yatırım yapmak isteyenlerin, likidite ve kullanım yaygınlığı açısından, Bitcoin Cash’in Bitcoin’in oldukça gerisinde kaldığını bilmelerinde yarar var.

Ölçeklenebilirlik, işlem hızı ve bloklar ile ilgili tartışmalar, Bitcoin Cash’e yol açan sert çataldan sonra da devam etti. Bitcoin Cash 2018 yılının Kasım ayında kendi sert çatalını oluşturdu ve Bitcoin SV adı verilen başka bir Bitcoin türevi yaratılmış oldu.

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!