featured

Solana’da skandal olay: Kullanıcı fonlarını şans oyunlarında kaybetti

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Solana ekosistemindeki Cypher Protokolü geliştiricisi Hoak, yaklaşık 300 bin dolar değerindeki kullanıcı fonunu çaldığını ve bunları kumarda oynattığını itiraf etti.

Solana tabanlı DEX olan Cypher ProtokolüN çekirdek geliştiricisi Hoak, 14 Mayıs X gönderisinde paylaşılan bir kamu açıklamasında hatasını itiraf etti:

 “İddialar doğru, kullanıcı fonlarının alıp şans oyunlarına yatırdım”

Yetkili isimden akıl almaz olay!

Hoak’ın itirafı, 13 Mayıs’ta Cobra’nın fonlar ile ilgili bir gönderisinin ardından geldi. Bilinmeyen bir Discord grubu üyesi para çekme sorunları yaşanmasına ışık tutana kadar gönderi fark edilmedi. Cobra’ya göre:

“Hoak, şifre geri ödeme sözleşmesinden para çaldı. Bu, aylar boyunca 36 para çekme işlemiyle gerçekleşti… Dağıtıcı cüzdanı (ETR8…), Cypher’in geri ödeme sözleşmesinden para çekiyor. Daha sonra takaslar gerçekleştirir ve SOL, USDC ve USDT’yi aracı bir cüzdana (7sKM…) gönderir. Bu aracı cüzdan daha sonra parayı Binance’e gönderiyor.”

Fonlar Binance‘e gönderilmeden önce, 7 Aralık 2023’te Hoak’ın cüzdanında toplam 68.365 dolar değerinde dijital varlık bulunuyordu. CoinStats verilerine göre, cüzdanda 22 Nisan’da 56.000 doların üzerinde dijital varlık tutuluyor ve ardından varlıkların yüzde 99’undan fazlası önümüzdeki iki gün içinde aktarılıyor .

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!