NFT
featured
Solana fiyatı

Solana fiyatı yükseliş trendine girdi

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Güçlü yükseliş trendine giren Solana, tüm zamanların en yüksek değerini elde etti. Peki Yükseliş sürer mi?

Solana (SOL) fiyatı beş hafta üst üste yükseliş elde etti. 16 Ağustos itibarıyla SOL/USD paritesi tüm zamanların en yüksek değerine ulaştı.

ilkbitcoin.com market üzerinden elde edilen verilere göre Solana fiyatı, son 29 günde dolar karşısında üç kattan fazla arttı.

SOL/USD paritesine ait günlük grafik

20 Temmuz tarihinde yerel dip seviyeyi gören SOL/USD paritesi, gün içinde en düşük 22,1 dolardan işlem görmüştü. 16 Ağustos tarihine kadar yüzde 193’ten fazla yükseliş yakalayan altcoin, gün içinde en yüksek 64,8 dolara ulaşarak tüm zamanların zirvesini elde etti.

Bu yazı hazırlandığı esnada Solana 63,5 dolar civarında işlem görüyordu.

Trader’lar düzeltmeye karşı dikkatli

Cointelegraph analisti Rakesh Upadhyay tarafından yapılan değerlendirmede, 29 Temmuz tarihinden itibaren yaşanan güçlü yükseliş trendine dikkat çekildi. O tarihte 29 dolar civarında hesaplanan 20 günlük üstel hareketli ortalamanın (EMA) üzerine çıkan fiyat, bir daha 20-EMA çizgisinin altına inmedi.

Satıcılar 40 dolar altında tutabilmek için uzun uğraşlar sergilemiş olsa da, düşüşler artan alımlar, 15 ve 16 Ağustos tarihlerindeki yeşil mumların uzamasını sağladı.

Önce 44 dolardaki güçlü direnci, ardından da 50 dolardaki psikolojik seviyeyi aşan boğalar, 18 Mayıs tarihinde elde edilen tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 58,38 doları göz açıp kapayıncaya kadar geçti.

Günlük SOL/USD paritesi grafiğinde Fibonacci göstergesi

Yukarı yönelen hareketli ortalamalar (MA) ve aşırı alım bölgesinin zirvesine ilerleyen göreceli güç endeksi (RSI) kâr alımlarının ve düzeltme sürecinin yaşanabileceğine işaret ediyor.

Olası bir geri çekilmede, %38,2 Fibonacci düzeltme seviyesinin işaret ettiği 50,48 dolara kadar düşüş sağlıklı karşılanacaktır. Bu nedenle yatırımcılar pozisyon alırken dikkatli olmalı.

Kaynak: Cointelegraph analisti Rakesh

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!