featured

Singapurlu Finans Şirketlerinden İklim Farkındalığı

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Climate Impact X (CIX) aracılığı ile başlayan eylemde makine öğrenimi ve blok zinciri teknolojisinden yararlanarak somut ve kalıcı çevresel etki getiren karbon kredilerinin şeffaflığını, bütünlüğünü ve kalitesini artıracak.

CIX, borsalar, pazaryerleri gibi alanlarda karbon kredisi alıcılarının ihtiyaçlarını karşılamak için çeşitli imkanlar sunacak. Sunulacak olan fırsatların bu yılın sonuna kadar sektör temsilcilerine sunulması bekleniyor.

Şirketlerin karbon emisyonlarını etkili bir şekilde düşürmelerine yardımcı olabilecek çözümlere yönelik artan bir talep var. Ancak, yenilenebilir enerji çözümleri gibi mevcut düşük karbonlu teknolojilerin yakın vadede yeterli olma ihtimali düşük.

Bir araştırma, söz konusu teknolojilerin küresel emisyonların yalnızca üçte ikisini azaltabildiğini buldu; bu, küresel ısınmayı 1,5 santigrat derece ile sınırlamayı hedefliyorsa bu yeterli olmayabilir. Yüksek kaliteli karbon kredilerinin kullanılması, özellikle yakın vadede bu boşluğun kapatılmasına yardımcı olabilir ve bütüncül bir iklim azaltma stratejisinin araçsal bir parçası olacaktır.

Kaynak: supercryptonews

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!