a
r
r

Sichuan, Bitcoin Madencilik Enerji Kullanımını Araştıracak

Çinli Bitcoin madencilerinin bugünlerde başı hükümetin yasakları ile dertte ve bu sorunu nasıl aşacaklarını düşünüyorlar.

Çin’in birkaç eyaletinde madencilik faaliyetlerine ciddi yasaklar gelmesi bu alanda çalışanları ciddi anlamda zorlamaya başladı. Ülkenin Sichuan eyaleti ise BTC madenciliğinde kullanılan enerjinin araştırılması gerektiğini düşünüyor. Eyalet, İç Moğolistan ve Pekin’de madencilerin enerji kullanımına ilişkin önceki araştırmaları yansıtacak.

Sichuan’daki Çinli enerji düzenleyicileri, bir Reuters raporuna göre bölgedeki yerel enerji şirketlerinden bitcoin madenciliği için enerji kullanımı hakkında bilgi alma planlarını açıkladılar. Rapora göre, bu bilgilerin toplanması muhtemelen “en büyük ikinci bitcoin üretim merkezinde bir engelle” sonuçlanabilir.

Bu, Asya ülkesinin merkezi hükümeti tarafından bitcoin madenciliği ve ilgili faaliyetlerle kararlı bir şekilde ilgilenmek için alınan daha önceki bir kararla uyumludur. Ülkenin farklı bölgeleri, kendi bölgelerinde Bitcoin madenciliği faaliyetlerini kökünden sökmeye başladı. Raporda, “İç Moğolistan, işi kökten kaldırmaya hazır olduğunu ifade etti” dedi.

Sektöre yönelik bu seviyedeki düşmanlık nedeniyle, birçok bitcoin madencilik merkezi, madencilik faaliyetlerinin çoğunu Kuzey Amerika ve Orta Asya’ya taşımaya başladı. İlginç bir şekilde, Ulusal Enerji İdaresi Sichuan Enerji Düzenleme Dairesi’nden bir yetkili, enerji kullanımı ile ilgili bilgi toplayan tek kişinin eyaletin olmadığını kaydetti. Bununla birlikte, eyaletin Bitcoin madenciliğini yasaklayıp yasaklayamayacağına dair daha fazla bilgi vermeyi de reddetti.

Madencilik, yeni bitcoin birimlerinin basılmasından sorumlu olan popüler bir endüstridir. Endüstri, yüksek güçlü bilgisayarların kullanımına bağlıdır ve enerji yoğun bir süreçle matematik problemlerini çözmeye odaklanır.

Kaynak: bitcoinmagazine

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

HIZLI YORUM YAP

r
r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.