featured

Siber Güvenlik Devi Norton Crypto’yu Başlattı

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Siber güvenlik konusunda uzman olan NortonLifeLock, yaklaşık olarak 13 milyon müşterisinin daha güvenli ortamda madencilik yapabilmesi için Norton 360 platformunu devreye aldı. Bu platformun son ürünü de Norton Crypto oldu. Bu özellik ile Ethereum madenciliği yapılabilecek. 

Güvenli Madencilik Adımları

Konu ile ilgili açıklama yapan NortonLifeLock CEO’su Vincent Pilette, kripto ekonomisini büyütecek güvenli bir adım attıklarını söyledi. Norton markasının insanlarda yarattığı güveni daha da ileriye götürecek bir plan olduğunu da sözlerine ekledi. Pilette,

“Kripto ekonomisi müşterilerimizin hayatlarının daha önemli bir parçası olmaya devam ederken, güvendikleri bir marka olan Norton ile kripto para madenciliği yapmalarını sağlamak istiyoruz. Norton Crypto, müşterilerimizin sürekli gelişen dijital yaşamlarını korumak için Siber Güvenlik platformumuzu nasıl genişlettiğimizin bir başka yenilikçi örneğidir”

Güvenli Ethereum Madenciliği Yapılabilecek

Norton’un son ürünü olan Norton Crypto sayesinde kullanıcılar hem kendilerini hem de cihazlarını dışarıdan gelecek müdahalelere karşı koruyabilecekler. Bu sayede Ethereum madenciliğini daha güvenli ortamda icra edecekler. Bunun yanı sıra müşteriler elde ettikleri kazançları bu sistem üzerinden takip ederek, bilgilerini Norton’un sağladığı bulutta saklayabilecekler. Ödemelerini de Norton Crypto’nun cüzdanına aktararak kullanma şansına kavuşacaklar.

NortonLifeLock Ürün Müdürü Gagan Singh, coin madencilerinin kullanabileceği ve güvenli bir şekilde madencilik yapabilecekleri ilk siber güvenlik şirketi olmanın gururunu yaşadıklarını söyledi. Singh,

“Coin madencilerine bilgisayarlarındaki boşta kalma sürelerini dijital para kazanma fırsatına güvenli ve kolay bir şekilde dönüştürme olanağı sunan ilk tüketici Siber Güvenlik şirketi olmaktan gurur duyuyoruz. Norton Crypto ile müşterilerimiz sadece birkaç tıklamayla kripto para madenciliği yapabilir ve kripto para ekosistemine girişin önündeki birçok engeli ortadan kaldırabilir.”

Kripto para madenciliği, madencilerin madeni para madenciliği yapmak için güvenliklerini devre dışı bırakmaları ve makinelerinde potansiyel olarak kazançlarından veya bitki fidye yazılımlarından sızabilecek incelenmemiş kodlara izin vermeleri nedeniyle yıllarca bazı riskler taşıyordu. Kazançların doğrudan sabit disklerde depolanması yaygın ve bu da dijital cüzdanın başarısız olması durumunda kaybolmaya karşı savunmasız kalmasına neden olur. Norton geliştirdiği sistem ile bu durumların önüne geçmeyi ve kullanıcıların daha güvenli madencilik yapmalarını sağlayacak.

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!