NFT
featured

Ronin köprüsüne düzenlenen siber saldırının ardından güvenlik önlemleri artırıldı

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ronin Network ve Sky Mavis, geçtiğimiz ay yaşanan 600 milyon dolarlık siber saldırının ardından akıllı sözleşmelerini güncelleme, cazip hata bulma ödülleri sunma ve güvenliği güçlendirme sözü verdi.

Popüler NFT oyunu Axie Infinity için geliştirilen Ethereum yan zinciri, geçtiğimiz ay uğradığı siber saldırıda toplam değeri 612 milyon doları aşan 173.600 Ether (ETH) ve 25,5 milyon USD Coin’i (USDC) çaldırmıştı.

FBI, siber saldırının Kuzey Kore merkezli ve devlet destekli hacker grubu Lazarus ile ilişkili olduğunu açıklamış ve diğer kripto organizasyonlarına da gözdağı vermişti.

Ronin, dün yayınlanan bildiriyle platformda yapılan değişiklikleri duyurdu. Kullanıcılara ait tüm paraların kurtarma sürecinde olduğunu açıklayan proje, böyle bir şeyin bir daha asla yaşanmayacağının da sözünü verdi.

Ronin Network, köprüyü mayıs ortası veya sonuna doğru yeniden açmayı umuyor. O zamana kadar Binanxe, Axie kullanıcılarına çekim ve yatırma altyapısıyla destek sunacak.

Ronin ekibi, akıllı sözleşmelerin güncellenmesini yüzde 80 tamamladı. Ekip, arka uç üzerinde yeniden çalışacak, bekleyen tüm çekim işlemlerini aktaracak ve “yüklü işlemleri onaylamaya ve yeni doğrulayıcıları ekleyip çıkarmaya olanak sağlayan doğrulayıcı paneli başlatacak.

Sky Mavis ise “üst düzey güvenlik uzmanlarından” yardım alarak, sözleşme denetimleri gerçekleştirerek ve daha sıkı şirket içi prosedürler uygulayarak güvenlik önlemlerini artıracak.

Şirket, özellikle de projenin merkeziyetsizleşmesi için düğüm sayısını önemli ölçüde artırmayı planlıyor. Sky Mavis, dokuzdan 11’e çıkarttığı düğüm sayısını önümüzdeki üç ayda 21’e taşımayı planlıyor.

Sky Mavis, güvenlik zafiyeti tespit eden beyaz şapkalı hacker’lar için 1 milyon doları bulan hata bulma ödülü de başlatacak.

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!