featured

Ripple, Mısır Ulusal Bankası’nın Havale Hizmetlerini Geliştiriyor

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sınır ötesi işlemleri için ciddi bir altyapı desteği arayan NBE, BEA merkezli finansal hizmet sağlayıcısı LuLu borsası ile Ripple tarafından geliştirilen ve güvenli bir ağ olan RippleNet aracılığı ile sağlıklı bir bağlantı kurmayı başardı.

2020’de 24 Milyar Dolarlık Döviz Girdi

Mısır, geçtiğimiz yılda bu havaleler sayesinde 24 milyar dolarlık döviz girdisi sağladı. Bu da ülkeyi bu anlamda dünyada en iyi beşinci havale alıcısı haline getirdi. Diğer ülkeler ise şu şekilde, Mısır, Hindistan, Çin, Meksika ve Filipinler.

Havale kanalı ile elde edilen fonlar ülkenin önemli gelir kaynaklarından birisi haline geldi. Gayri safi yurt içi hasılası açısından büyük bir öneme sahip olan bu durumu RippleNet üzerinden yaparak daha güvenli hale getiren ülke, Aileye ve arkadaşlara geri gönderilen para, eğitim, yemek, ev satın alma veya iş kurma gibi ihtiyaçları olan vatandaşlarına da daha sağlıklı bir yol sunmuş olacak.

Yavaşlığı ve Maliyeti Azaltacak

Havale işlemleri özellikle yurtdışına yapılıyorsa hem maliyetli hem de yavaş bir şekilde gerçekleşir. Teknolojik açıdan altyapısını tamamlamış olan Ripple, bu konuda hem maliyeti azalttı hem de yavaşlığı minimum düzeye indirdi. Bu nedenle NBE ve LuLu, Mısır’a para transfer etmek için daha ucuz, daha hızlı ve daha güvenilir bir yol sunmak için bir ortaklık kurmaya karar verdi. Güney Asya ve MENA Genel Müdürü Navin Gupta, “Bugün hızlı, güvenilir ve ucuz bir şekilde para gönderip alma yeteneği her zamankinden daha büyük bir rol oynuyor” dedi. RippleNet, iş performanslarını ve ölçeklerini hızlandırmak için küresel bir ağdaki ortakları desteklemek için blockchain teknolojisini kullanır.

Kaynak: Supercryptonews

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!