NFT
featured

Ripple CEO’sundan ABD hakkında açıklamalar

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, geçtiğimiz gün Singapur’da düzenlenen TOKEN2049 etkinliğinde ABD ve kriptolar arasındaki ilişki hakkında dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Şirketi ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile yasal savaş içerisinde olan Garlinghouse’a göre ABD, şu anda dünyada kripto girişimi başlatmak için kaçınılası gereken tek ülke.

Şu anda bir şirket kurmanızı tavsiye etmeyeceğim tek ülke ABD’dir.

Ripple CEO’su, kripto girişiminde bulunacaklara Singapur, Birleşik Krallık, Birleşik Arap Emirlikleri ve İsviçre gibi kripto inovasyonunu teşvik eden politikaları yürürlüğe koyan ülkeleri tavsiye etti.

Bununla birlikte Garlinghouse ABD’nin kripto bakımından kötü bir şöhrete sahip olmasını da SEC’e bağladı. Ripple CEO’su, suçu SEC’e atarak açtığı davalarla sektörle siyasi bir savaşa girdiğini iddia etti.

SEC’in bu dava stratejisinin işe yaramadığını belirten Garlinghouse, Ripple ve Grayscale’in SEC’e karşı kazandığı davaların mahkemenin tutumunun sektörün lehine döndüğü anlamına gelebileceğini iddia etti.

Bence ibrenin değiştiğini görüyorsunuz. Eskiden pek çok yargıç şöyle düşünüyordu: ‘SEC her zaman haklıdır’ diyorlardı ve buna karşı çıkmıyorlardı ama bence gidişatın değiştiğini görmeye başlıyorsunuz.

Ripple ve Grayscale’deki sonuçlar yasal olarak bağlayıcı olmasa da Garlinghouse, sonuçların ABD’de faaliyet gösteren kripto borsaları ve saklama şirketleri için en azından şimdilik daha fazla netlik sağladığını söyledi.

Ayrıca OKX başkanı Hong Fang siyasetin oyunda olduğunu kabul ederek, kripto şirketlerinin kontrol edebilecekleri şeylere odaklanmaları gerektiğine dikkat çekti.

Sadece kontrol edebileceğimiz şeyleri kontrol edebiliriz. Bu da doğru ürünü inşa etmek, teknolojiye odaklanmak ve sorumlu düzenlemeleri desteklemektir.

ABD’nin Ripple için büyük bir pazar olmasına rağmen Garlinghouse, yönünü, hizmetleri daha yenilikçi olduğunu ve blokzinciri teknolojisinin potansiyel faydalarını daha iyi anladığını iddia ettiği ülkelere doğru çevirdiğini söyledi.

‘Spot Bitcoin ETF’i için hazır olmayabiliriz’

Etkinlik sırasında Fang, yatırımcıların olası bir spot Bitcoin (BTC) ETF’i çevresinde inşa edilen saklama çözümlerine hazır olmayabileceğini düşündüğünü, zira yeni blokzincir tabanlı altyapının çoğu kitleler tarafından henüz test edilmediğini söyledi.

Saklama konusunda büyük bir etki olduğunu düşünüyorum. Aklımdaki soru, sektörümüzün buna gerçekten hazır olup olmadığı

Fang, spot Bitcoin ETF’inin daha fazla kurumsal giriş sağlayacağını kabul etmekle birlikte, yatırımcıların henüz Bitcoin’in volatilitesini kaldırabileceğine ikna olmuş değil. 

Aslında yeni bir şey yaratıyoruz, üzerine inşa edebileceğimiz, henüz meyve vermemiş yeni bir para sistemi. Bu yüzden endüstri altyapısı açısından henüz buna hazır olup olmadığımızı bilmiyorum.

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!