NFT
featured
bitcoin etf

Purpose Bitcoin ETF an itibarıyla 21.000’den fazla BTC birikimine sahip oldu

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

BTC fiyatının düşmesi Bitcoin borsa yatırım fonuna (ETF) yaradı.

Verilere göre, dünyanın ilk düzenlemelere uygun Bitcoin (BTC) borsa yatırım fonu (ETF), son fiyat düşüşünden fayda sağladı.

Zincir üstü analitik hizmeti Glassnode’un 24 Haziran tarihinde belirttiği üzere, Purpose Bitcoin ETF, mayıs ayının ikinci yarısı boyunca yönetim altındaki varlıklarını artırmaya devam etti.

Purpose ETF toplam tutarı 20.000 BTC’yi geçti

Geçtiğimiz birkaç hafta boyunca olağan dışı işlemlere sahne olan Canada’s Purpose, BTC/USD paritesi 30.000 doların altına indiğinde bile, ne elindeki toplam tutarda ne de talepte bir düşüş görmedi.

15 Mayıs’tan itibaren, ETF’ye günde ortalama 86.15 BTC girdi ve o tarihten 24 Haziran’a kadar toplam 3.446 BTC birikti.

Toplamda Purpose, şu anda yaklaşık 720 milyon dolar değerinde 21.114 BTC’ye sahip durumda.

Popüler Twitter hesabı Dilution-proof elde ettiği verileri internet üzerinden paylaşarak, “19 Mayıs tarihindeki satış baskısından bu yana, Purpose Bitcoin Borsa Yatırım Fonu (ETF) biriktirmeye devam ediyor” şeklinde özetledi.

Purpose, Şubat 2021’de düzenleyicilerden yeşil ışık alan ilk Bitcoin ETF’si konumunda. Cointelegraph’ın bildirdiği gibi, Amerika Birleşik Devletleri henüz yanıt vermemiş olsa da finansal ürünlerin orada da piyasaya sürülmesi durumunda aradaki fark büyük olacaktır. Zira ABD ve Kanada piyasaları arasındaki boyut farkı fazla.

Casa’nın kurucu ortağı ve CTO’su Jameson Lopp, “ABD’den önce kaç ülkede Bitcoin ETF işlemleri açılacak?” diye bir soru yöneltti.

Önümüzdeki birkaç hafta, zaten yoğun olan satış baskısını artırması beklenen Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) üzerinde depolanan BTC’ler kullanıma açılacak.

Balinalar da yakın zamanda satış baskısını artıracak hareketler yapıyor yapıyor. Sadece MicroStrategy gibi oyuncular ellerindeki BTC varlıklarını artırmaya devam etti.

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!