featured
PRCY Coin

PRCY Coinin Bu Kadar Güvenli Olmasını Sağlayan Nedir

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para birimleri günlük hayatımızın bir parçası haline gelmeye başlamışken hacker’ların ve diğer kötü niyetli kişilerin de hedefi olmaya başladı.

Bu nedenle yatırımcıların bir dijital para birimi ararken dikkat ettikleri en önemli noktalardan biri de güvenlik oluyor. PRCY Coin, sloganında da olduğu “Gizlilik senin hakkın!” diyerek yola çıktı.

Peki, %100 özel ve güvenli bir kripto para birimi olmasını sağlayan nedir?


PRCY güvenlik, ölçeklenebilirlik ve tam anlamıyla gizliliğe odaklanan bir blockchain’dir. Bu nedenle protokol, teknolojinin geldiği son noktadaki gizlilik ölçeklerini ( RingCT, Ring Signatures, StealthAddresses, Bulletproof vb.) kullanmaktadır. Bunun yanında, tam anlamıyla anonim bir stake yapısı oluşturmuştur.

Ödül ödemeleri tamamen anonim bir şekilde yapılmaktadır. Bu şekilde gizli bir teknolojinin sağladığı birçok imkan da bulunmaktadır. Staking, masternode, Proof of Audit (PoA) gibi pasif gelir elde etme özellikleri yine aynı gizlilik hassasiyetiyle çalışmaktadır.


Birçok projede olduğu gibi PRCY Coin kısmi bir gizlilik sunmamaktadır. Protokolün en cezbedici noktası %100 gizlilik güvencesini kullanıcılarına sunabilmesidir. Güvenliğin ortaya çıktığı nokta ise PRCY block zincirinin PoA ve PoS bloklarından oluşmasıdır. PoA, diğer birçok blok zincirin aksine bir güvenlik önlemi olarak sunulmaktadır.


Tüm bunların yanında %100 mutlak gizlilik için herhangi bir düğüm ya da gruplara güvenilmemektedir. PRCY Coin ve blok zincir, daha teknolojik yaklaşımlarla kripto dünyasında kendi sistemini oturtmuş olan önemli bir projedir.

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!