FYDcoin
ProBit
featured
Polywhale Finance scam

Polywhale Finance: 1 milyon doların üzerinde parayı alarak projeyi terk etti

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
HyperTrader

Polygon ağında önde gelen yield farm’lardan Polywhale Finance’in geliştiricileri, iddiaya göre 1 milyon doların üzerinde parayı alarak projeyi terk etti.

Polywhale Finance kurucuları “rug pull” ile suçlanıyor!

Polygon ağında önde gelen yield farm’lardan Polywhale Finance’in geliştiricileri, haber kaynağı Crypto Briefing’in haberine göre 1 milyon doların üzerinde parayı alarak projeyi terk etti. 

Polywhale Finance’in kurucuları, kripto piyasasında son fiyat çöküşünde tokenlerini satarak “rug pull” yapmak ile suçlanıyor. Polywhale Finance, projeye ait Telegram grubunda çıkışlarının sebebi olarak token piyasasındaki kötü ekonomiyi, piyasanın genel anlamda kötü durumda olması ve rekabeti gösterdi. Ne var ki topluluk üyeleri, kurucuların projeden ayrılmasının kötü amaçlar için olduğunu düşünüyor.

Polywhale Finance’in resmi Telegram grubunun da kalıcı olarak kapatılmasının ardından, topluluk üyeleri projenin dolandırıcılık olduğunu düşünmeye başladı. Huzursuz topluluk üyeleri, “Polywhale Rugged” adlı yeni bir Telegram grubu kurdu ve şu mesajı sabitledi:

 DİKKAT: REZERV CÜZDANI TAMAMEN BOŞALTILDI VE GELİŞTİRİCİLERİN CÜZDANINA GÖNDERİLDİ, DAHA SONRA 1,04 MİLYON O CÜZDANDAN ÇEKİLDİ.”

Projenin rezerv cüzdanı, “Exceptional” adlı üyeye göre 9 Haziran’da 5 milyon token içeriyordu. “SK” adlı bir diğer topluluk üyesi, geçtiğimiz saatlerde cüzdanda yalnızca 1,6 milyon kaldığını fark etti. Bunun ardından üye sohbet odasından çıkarıldı ve gönderisi silindi. 

Mesajda “Cüzdan yalnızca 200 bin dolar içeriyor. 1,4 milyon dolar, geliştiricilerin cüzdanına aktarılmış” diye belirtiliyordu.

Polywhale Finance, internet sitesinde tüm platformda toplamda 3,6 milyar doların kilitli olduğunu iddia ediyor. Yield farm, Nisan 2021’de anonim bir grup tarafından başlatılmıştı.

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Tamamen Ücretsiz Olarak Haber Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin ve Altcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin