a
r
r

Paul Tudor Jones’a Göre Bitcoin Riskten Koruyor

Milyarder yatırımcı Paul Tudor Jones, ekonomi kanalı CNBC’de katıldığı programda Bitcoin hakkında konuştu.

Tudor, Bitcoin’e servetini korumak için bir araç gözüyle baktığını ve oldukça güçlü olduğunu söyledi.

Bitcoin Servet Deposu

Dünyada en çok tercih edilen kripto para birimi olan bitcoin’e servet deposu gözüyle bakıyor. Milyarder yatırımcı ve riskten korunma fonu yöneticisi Paul Tudor Jones, CNBC’ye, Bitcoin’e bir servet deposu ve bir portföy çeşitlendiricisi olarak baktığını ve Federal Rezerv’in belirsiz gelecek politikalarına atıfta bulunduğunu söyledi.

Tudor Jones, CNBC’ye verdiği demeçte, “Bitcoin’i seviyorum. Bitcoin matematiktir ve matematik binlerce yıldır var.” “Güvenilir, tutarlı, dürüst ve %100 kesin olan bir şeye yatırım yapma fikrini seviyorum. Bu yüzden bitcoin bana çekici geldi çünkü benim için kesinliğe yatırım yapmanın bir yolu.”

Tudor Jones ayrıca Bitcoin’i insan doğasıyla karşılaştırdı ve Fed’in 2013 ve 2021’deki politikalarının yanı sıra başkanlar Trump ve Biden arasındaki farklar hakkında yorumda bulundu ve “insan doğasının güvenilirliğine ve tutarlılığına olan inancını” sorguladı.

Mevcut fiyatlarıyla bitcoin’i sevip sevmediği sorulduğunda Tudor Jones, zaman içinde servetini korumak için bir portföy çeşitlendiricisi olarak bitcoin’i sevdiğini söyledi.

Jones, “Yine, bitcoin’e bir zenginlik hikayesi olarak bakıyorum” dedi. “Kesin olarak bildiğim tek şey, yüzde 5 altın, yüzde 5 bitcoin, yüzde 5 nakit, yüzde 5 emtia istiyorum. Bu noktada, diğeriyle ne yapmak istediğimi bilmiyorum. Fed’in ne yapacağını görene kadar %80.”

Jones ayrıca Fed’in bundan sonra yapacağı şeyin “büyük bir etkisi olacağına” inandığını söyledi. Fed kayıtsız davranırsa Jones, altın, bitcoin ve emtialara olan maruziyetini artırarak “enflasyon ticaretinde her şeyi yapacağını” iddia etti.

r
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

HIZLI YORUM YAP

r
r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.