featured
Pantera CEO kripto

Pantera CEO’su: Kripto piyasasında şimdi alım zamanı

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Pantera Capital CEO’su Dan Morehead, büyük kripto satışlarının yavaşladığını, çünkü “paniğin büyük kısmını çoktan gördüğümüzü” düşünüyor.

Risk sermayedarı, 14 Haziran’da yayınlanan bültende en iyi alım zamanının, piyasaların trendin oldukça aşağısında seyrettiği zamanlar olduğunu açıkladı. İş adamının paylaştığı ve Bitcoin’in yalnızca tüm yaşam süresinin beşte biri boyunca trendine kıyasla bu kadar ucuz olduğunu gösteren grafik, Morehead’in iddialarını destekliyor.

Morehead, yıllık getirilerin de Bitcoin’in fazla değer kazandığına dair bir işaret sunmadığını belirtti.

“Yüzde 281’lik yıllık artış, bu süreçte basılan para düşünüldüğünde hiç de fazla değil.”

CEO, üç tane haberin çakışması nedeniyle piyasaların bu denli keskin bir düşüş yaşadığını söyledi. Morehad, Çin kaynaklı düşüşün de daha önce birkaç kez yaşandığını açıkladı.

“Çin’in ‘Bitcoin’i son yasaklamasını’ geniş açıyla ele alalım. Sanırım bu filmi daha önce birkaç kez izlemiştik.”

Morehead, yıllar içinde Çin’in Bitcoin’i yasakladığı veya sektörü engellemeye çalıştığı ve hemen ardından Bitcoin’in büyük değer kazandığı sekiz ayrı olay tespit etti.

Pantera Capital CEO’sunun son düzeltmenin arkasında olduğunu düşündüğü bir diğer faktör de, ABD’deki vergi günü. Vergi günü, yatırımcılar vergi ödemek için birikimlerinin bir kısmını nakde dönüştürmeyi tercih ettiğinden dolayı, piyasaları genelde etkiliyor.

Morehead, üçüncü faktörün ise Elon Musk’ın gönderileri olduğunu söyledi fakat fazla detay vermedi. Musk, 17 Mayıs’ta Bitcoin madenciliğinin enerji tüketimi nedeniyle Tesla’nın BTC’lerini satabileceğini açıklayarak “tweet savaşı” başlatmıştı.

Kripto piyasası, mayıs ayında 2,5 trilyon dolar değere ulaştıktan sonra yüzde 43 değer kaybetti. Piyasanın mevcut değeri 1,6 trilyon dolar olarak ölçüldü.

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!