featured

Opera, Stablecoin Entegrasyonu Yaptı

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Opera, bu ortaklığa göre Kripto Cüzdanına Celo Native Asset (CELO), Celo Dollar (cUSD) ve Celo Euro (cEUR) stabilcoinlerini dahil edeceğini duyurdu.

Opera Kullanıcıları Cüzdandan Harcama Yapabilecek

Dünya üzerinden milyonlarca kullanıcısı olan Opera, kendi kripto cüzdanı içerisinde tanımlı olan Celo’ya ait stablecoinler sayesinde rahatlıkla alışveriş yapabilecek. Bunun yanı sıra eşler arasında havale de gönderebilecek olan kullanıcılar, takas veya CELO veya cUSD’de nakit giriş ve çıkış imkanına sahip olacaklar. Bu hareket, kripto dünyası tarafından Opera’nın blok zincir teknolojilerinin kullanımıyla ilgili zorlukları ortadan kaldırma stratejisine yönünde bir hareket olarak algılandı.

Kullanıcıların büyük bir kısmı Afrika, Filipinler gibi pazarlarda yaşıyor. Bu lokasyonlarda yaşayanlar için nakit çıkış seçenekleri gibi finansal hizmetlere erişimin sınırlı olduğu için Opera böyle bir adım atmaya karar vermiş olabilir. Opera’da konu ile ilgili yapılan açıklama yapan  Opera’da İş Geliştirme ve Mobil Başkan Yardımcısı Cuautemoc Weber,

“Kullanıcı tabanımızın büyük bir kısmı, nakit çıkış seçenekleri gibi finansal hizmetlere erişimin sınırlı olduğu Afrika, Filipinler ve LATAM gibi pazarlarda yaşadığından, ilk sabit paramız olarak cUSD ve cEUR’u entegre etmeyi seçtik. zorlu olabilir ve havale maliyetleri yüksektir. Celo bunu sadece bir cep telefonu numarasıyla mümkün kılıyor” dedi.

Finansal Katılım Teşvik Ediliyor

Opera’nın attığı bu adımla birlikte sosyal yaşamı da olumlu yönde etkileyecek bir hareketi başlattığını düşünen kripto dünyasının önde gelen temsilcileri, web tarayıcısının blok zincir teknolojisini kullanarak sosyal etkiyi ve finansal katılımı teşvik etmeyi amaçlayan 140’tan fazla kuruluştan biri olarak Celo Refah İttifakına katıldığı yorumlarını yaptı. cLabs (Celo üzerinde çalışan) ittifak başkanı Chuck Kimble bir e-postada, “Daha büyük şirketler kripto kullanıcı deneyimine ve kriptonun insanların günlük yaşamlarına nasıl dahil edileceğine dikkat ediyor” dedi.

 CELO ve cUSD, Opera cüzdanında Ramp aracılığıyla mevcut. Bu varlıkların satın alınma ve bunlarla etkileşime girme şekli, Bitcoin ve Ethereum gibi desteklenen diğer varlıklara benzerlik gösteriyor. cEUR desteği yakın gelecekte gelebilir. Opera kullanıcıları artık Ramp aracılığıyla Opera’nın cüzdanından eşler arası havale gönderebilir, ticaret yapabilir veya Celo’nun yerel varlığına veya sabit paralarına dönüştürebilir.

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!