featured

OpenSea’nin aylık hacmi 5 milyar doları geçti

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

OpenSea verilerine göre, yalnızca son yedi gün içinde, dört projenin tamamı tahmini olarak 365,9 milyon dolar değer üretti.

Son iki haftada Azuki, Bored Ape Yacht Club, CloneX ve Mutant Ape Yacht Club taban fiyat ve toplam satış hacminde dikkate değer artışlar yaşandı.

Kripto para piyasası uzun süreli gerileme sürecinin ardından toparlanmaya çalışırken LookRare ve OpenSea gibi benzersiz token (NFT) piyasaları günlük toplam hacimde yaklaşık 100 milyon dolar üretti.

OpenSea NFT

NFT projeleri son gelişmelerle birlikte çekiş kazanıyor ve sürekli her koleksiyonun günlük ortalama fiyatı artıyor. Veriler, öne çıkan ilk beş koleksiyonun günlük ortalama fiyatlarını en az yüzde 5 artırdığını ve Azuki’nin son yedi günde yüzde 55’lik şaşırtıcı bir artış yakaladığını gösteriyor.

Koleksiyoncular Azuki ile “kırmızı fasulyeyi” tercih ediyor

Azuki NFT koleksiyonu, kırmızı hap yerine kırmızı fasulye Matrix’e atıfta bulunuyor. Kırmızı fasulye, kullanıcılara Azuki’nin Bahçesine erişim sağlayan anime esinli bir avatar.

Dune Analytics’e göre Azuki’nin taban fiyatı, 21 Ocak 2022’deki açılışında 4,29 Ether (ETH) iken şu anda yüzde 163’lük artışla 11,29 Ether’e yükseldi.

Azuki benzersiz cüzdan sayısı da sağlıklı bir büyüme gördü. Azuki’nin en büyük 50 cüzdan sahibinin ciddi anlamda koleksiyoncu olduğu ve en büyük cüzdanın 150’den fazla NFT’ye sahip olduğu söylendi.

Azuki’nin yükselmeye devam edip etmeyeceğini ve hacim açısından grafiklerde en üst sırada yer alıp alamayacağını veya yakın düzeltmeden ne kadar çabuk toparlanabileceğini zaman gösterecek.

CloneX, toplam satış hacminde zirveyi hedefliyor

RTFKT stüdyoları tarafından geliştirilen, Takashi Murakumi’nin yer aldığı CloneX, geçen hafta yüzde 381’lik bir artış yakaladı. Taban fiyatı 17 Ether (47.158 dolar) seviyesinde bulunuyor, ancak alıcılar hala koleksiyona akın ediyor.

OpenSea 100 ETH taban fiyatını aştı

NFT ekosisteminde önemli bir yere sahip olan sanatçı 3LAU, proje taban fiyatı 100 Ether’e ulaşmadan önceki son Bored Ape’i satın aldığını söyledi.

Tarihi satıştan bu yana şarkıcı Justin Bieber, 500 Ether karşılığında bir BAYC satın alma konusunda “hata” yaptı. Bu durum, bazı koleksiyoncuları öfkelendirdi.

Bieber’ın bu hamlesi bir pazarlama taktiği olsun ya da olmasın, BAYC son yedi günde toplam satış hacmini yüzde 113,16 oranında artırdı. Yine de OpenSea’ye göre toplam satış hacminde Azuki ve CloneX’in gerisine düşerek en üst sıradaki yerini kaybetti.

OpenSea’nin rakibi LookRare, belki de diğer koleksiyonlardaki kalıcı yıkama ticareti nedeniyle grafiklerde daha da düştüğünden koleksiyon için farklı bir tablo meydana getiriyor.

LookRare’deki BAYC koleksiyonu toplamda 42,1 milyon doların üzerinde bir hacme sahipken, OpenSea sadece yedi gün içinde bu miktarın iki katından fazlasını (87,7 milyon dolar) üretti.

DappRadar’a göre fiyatlar alıcıları caydırmadı. Son yedi gün içinde BAYC, trader sayısını yaklaşık yüzde 74 oranında artırdı.

Maymunlar ünlülerin ilgisini çekiyor gibi görünüyor. Bu yüzden başka balinaların sıçrama yapması olası.

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!