featured
haber-baslikları-guncel

Önemli Kripto Haber Başlıklarının Özeti

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Geçtiğimiz hafta dahil yayınlanan önemli kripto para haber başlıklarını bir araya topladık. Mevcut önemli kripto haber başlıklarının özeti sırasıyla sizlerle.

Bitcoin ve Kripto Para Son dakika btc, eth, altcoin ile birlikte güncel kripto haberlerimizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

SushiSwap Avalanche’a Geliyor

Ethereum ağındaki en popüler merkezî olmayan borsalardan biri olan SushiSwap Avalanche platformuna geliyor. Ava Labs’teki geliştiriciler, Ethereum’a kilitlenmiş toplam değerle en büyük merkezî olmayan borsayı getirmenin Avalanche’ın DeFi tekliflerini büyütmesine ve Ethereum’a karşı rekabet etmesine yardımcı olabileceğini düşünüyor.

Hindistan Kripto Para Konusunda İkilemde

Hükûmet yetkilileri ve Merkez Bankası tüm kripto birimlerinin yasaklanmasını isteyen rapor yayımlarken Maliye Bakanlığı ise kripto para birimlerinin egemen bir hak olduğunu savundu ve Merkez Bankasına CBDC için öneride bulundu.

Türkiye Kripto Para Alanını Boş Bırakmayacak

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Bloomberg HT’ye verdiği röportajda kripto para piyasasının bir şekilde kontrol altına alınması gerektiğini savundu. Kripto paralar için henüz bir önlem ilan etmelerinin doğru olmadığını fakat sürecin yakından takip edildiğini vurguladı.

Ripple Yatırımcıları Taraf Olabilir

SEC ile Ripple arasındaki davada yaşanan son gelişmelere göre ünlü bir hukuk bürosu yöneticilerinden biri olan Deaton, Ripple yatırımcılarının davaya üçüncü bir taraf olarak katılmayı talep ettiklerini belirtti. Bu istek hâkim tarafından onaylanırsa Ripple yatırımcıları üçüncü taraf olarak haklarını savunabilecekler.

Ripple’ın Dava Süreci İçin Yeni Tarihler Açıklandı

Ripple avukatının mahkemeye sunduğu belge üzerinden davanın tarihleri kabul edilerek güncellendi. Güncel tarihlere göre Ripple CEO’su Garlinghouse ve kurucu ortak Larsen, 12 Nisan’da mahkemeye açılış savunması yapacaklar. Ardından SEC 14 Mayıs tarihinde kendi savunmasını iletecek. En son aşamada ise Ripple’a 4 Haziran tarihine kadar gerekli tüm savunma belgelerini, delilleri ve SEC’nin istediği dökümleri sunması için vakit verilecek.

Elon Musk Unvan Değişikliği Yaptı

Tesla’nın ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonuna (SEC) sunduğu bir belgede şirket CEO’su Elon Musk ve CFO’su Zach Kirkhorn’un unvanlarının değiştirildiği bildirildi. 15 Mart tarihinden itibaren Elon Musk’ın unvanı Technoking of Tesla ve Kirkhorn’un unvanı da Master of Coin olacak.

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!