featured

OCC, Kripto Kılavuzunu Gözden Geçirecek

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Başkanlık seçimleri sonrasında Ocak ayında gerçekleşen yönetim değişikliği ile birlikte tüm noktaları gözden geçiren Biden’ın ekonomi kurmayları, kripto para kılavuzunu da gözden geçirecek. OCC’nin geçtiğimiz yıl yayınlanan rehberi bugünlerde Binance’ın Amerika kanadını yöneten Brian Brooks tarafından hazırlanmıştı.

İnovasyon Ofisi Oluşturuldu

Kripto para konusunda daha sağlıklı adımlar atabilmek için inovasyon ofisi oluşturulduğunu belirten Hsu, sözlerine şöyle devam etti:

“OCC’de, sorumlu yeniliği teşvik etmeye odaklanıldı. Bir İnovasyon Ofisi oluşturduk, ulusal bankaları ve güven şirketlerini kiralamak için çerçeveyi güncelledik ve kripto saklama hizmetlerini bankacılık işinin bir parçası olarak yorumladık. Personelden bu eylemleri gözden geçirmelerini istedim”

Hsu ayrıca açık fikirli olmak konusunda da iyi niyetli bir tutum içerisinde olacağının sinyallerini verdi. Ancak bankaların tüketiciler için güvenli kalmasını sağlamaya “kararlı” olduğunu da dile getirdi.

OCC yeni sorumlu denetçisi Michael J. Hsu bugün ABD Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi’nde konuşma yapacak. Burada atılacak adımlardan ve alınacak önlemlerden bahsedecek olan denetçi Hsu, komitenin sorularına da cevap verecek.

OCC, Bu Yıl Üç Firma ile Anlaşma Yaptı

OCC, yıl içerisinde kripto ile ilgili üç firmayla masaya oturdu. Anchorage, Protego ve Paxos gibi firmalar güven sözleşmesi aldı. Sektör lobicisi Blockchain Association’ın genel müdürü Kristin Smith yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Yeni atanan bir Mali Kontrolör Vekili işe geldikten sonra son politika kararlarını gözden geçirmesi şaşırtıcı değil. Vekil Mali İnovasyon Hsu’nun finansal inovasyonun önemi konusunda başını sallaması bizi cesaretlendiriyor ve yeni pozisyonunda ona bir kaynak olmayı umuyoruz.”

Hsu’nun sözleri, OCC’nin bu yorumlayıcı mektuplarını imzalayan Baş Danışman Jonathan Gould’un düzenleyici kurumdan ayrılacağını duyurmasından bir gün sonra geldi.

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!