featured

Nexo, Tip 2 SOC 2 Denetimine Ulaşarak Veri Güvenliği Uyumluluğunu Onayladı

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İçeriklerimiz hepsi otomatik bot ve manuel paylaşım ile aktarım sağlanır. Hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi ve öneri değildir., Kripto sektöründe alacağınız karar ve sorumluluk tamamen kullanıcıların kendisine aittir., Kripto ve finans söktürünün büyük bir risk olduğunu sakın unutmayınız bu uyarıları dikkate almanızı tavsiye ederiz. Sektörü araştırmanızı tavsiye ederiz. Proje yatırımlarını çok iyi araştırmanızı tavsiye ederiz.

Dünyanın önde gelen dijital varlık kurumu Nexo, bağımsız Tip 2 SOC 2 denetimini başarıyla tamamlayarak önemli bir kilometre taşına imza attı. Bu adım, Nexo’nun sektör lideri müşteri veri güvenliği sağlama taahhüdünün altını çiziyor ve 360 derecelik platformunda hızla büyüyen uluslararası müşteri için yükseltilmiş bir deneyim sağlıyor.

SOC 2 denetimi, siber güvenlik risklerini azaltmaya yardımcı olmak için 2.500’den fazla küresel kuruluşun güvendiği, teknoloji destekli bir güvenlik ve uyumluluk ortağı olan önde gelen uyumluluk değerlendiricisi A-LIGN tarafından gerçekleştirildi. İnceleme, Nexo’nun süreçlerinin aylarca süren incelemesinden oluşuyor ve şirketin altyapısının, yazılımının, çalışanlarının, verilerinin, politikalarının, prosedürlerinin ve operasyonlarının resmi olarak gözden geçirildiğini ve dünya çapındaki en katı veri gizliliği ve koruma yasalarını karşıladığını doğruluyor.

Amerikan Yeminli Mali Müşavirler Enstitüsü (AICPA) tarafından kurulan SOC 2 sınavı, dünya çapında tanınmaktadır ve genellikle finansal hizmet endüstrisinde bir altın standart uygunluk göstergesi olarak görülmektedir.

Kurucu Ortak ve Yönetici Ortak Antoni Trenchev “Nexo’da güvenin yalnızca beyan edilmediğine, kanıtlandığına, zaman içinde kazanıldığına ve tarafsız üçüncü taraflarca onaylandığına inanıyoruz. Güvenlik yalnızca bir iddia olamaz; kanıtlanması gerekir. Bu nedenle, beş yılı aşkın bir süredir bu dijital sınırı aşarken, müşterilerimizin verilerinin ve platformumuzdaki varlıklarının korunmasını sağlamak için güvene dayalı bir görevimiz ve sarsılmaz bir taahhüdümüz var. Bize güvenenlerin varlıklarını ve çıkarlarını korumak söz konusu olduğunda rehavete yer yok.” dedi

2018’deki başlangıcından bu yana Nexo, müşterilerinin varlıkları için en üst düzeyde güvenlik ve şeffaflık sağlamaya kendini adamıştır. Bu değer, şirketin verdiği her kararı yönlendirir ve sunduğu hizmetleri etkiler. Nexo, gözaltındaki önde gelen yetkililerle stratejik ortaklıktan 2021’de gerçek zamanlı tasdiklerin öncüsü olmaya kadar, uyumlu ve güvenli yenilik sunma misyonunda kararlıdır.

Nexo’nun güvenlik altyapısı, geleneksel finans şirketleriyle aynı katı standartlara tabidir ve en gelişmiş kimlik doğrulama teknolojisini, 256 bit SSL şifrelemeyi ve CCSS Seviye 3 ve ISO/IEC 27001 standartlarıyla uyumluluğu içerir. güvenlik özellikleri paketi. Nexo, en son SOC 2 sertifikasıyla potansiyel tehditlere karşı gelişen becerilerin bir adım önünde yer alırken bu unvanı korumaktan onur duyar.

A-LIGN’ın CEO’su Scott Price, “Nexo’nun SOC 2 onayını başarıyla elde etmesi, müşterilerinin güvenlik ve gizlilik gereksinimlerine sarsılmaz bağlılıklarını vurgulayan önemli bir başarıdır” dedi. “Nexo gibi pazar liderleri, verimli, yüksek kaliteli bir denetim raporu üretmek ve denetim sürecini kolaylaştırmak için otomasyon yazılımı ile deneyimin bir araya gelmesinin önemini biliyor.”

Bu alandaki olağanüstü çalışmalarının bir kanıtı olan A-LIGN, en prestijli ve gıpta ile bakılan siber güvenlik ödül törenlerinden biri olan Global InfoSec Ödülleri’nde çok sayıda ödülün gururlu sahibi olmuştur.

Nexo Hakkında

Nexo, dünyanın önde gelen dijital varlık kurumudur. Şirketin misyonu, perakende ve kurumsal müşteriler için gelişmiş ticaret çözümleri, önde gelen yerlerden likidite toplama ve vergi açısından verimli varlığa dayalı kredi limitleri içeren kapsamlı bir ürün paketi sunarak dijital varlıkların değerini ve faydasını en üst düzeye çıkarmaktır. 2022’de işletme, şu anda 60’ın üzerinde portföy şirketiyle iftihar eden yatırım kolu Nexo Ventures‘ı piyasaya sürdü. Nexo, 200’den fazla yargı alanında 6.000.000’den fazla memnun kullanıcı için +130 milyar doları işledi.

A-LIGN Hakkında

A-LIGN, siber güvenlik risklerini azaltmaya yardımcı olmak için 4.000’den fazla küresel kuruluşun güvendiği, profesyonel denetim hizmetleriyle birlikte uyum otomasyon yazılımını raporlamaya hazır tek uçtan uca siber güvenlik uyum çözümleri sağlayıcısıdır. A-LIGN, lisanslı bir EBM firması olarak, ISO 27001, ISO 27701 ve ISO 22301 Sertifika Kuruluşu tarafından akredite edilmiş SOC 1 ve SOC 2 Denetim hizmetlerine, HITRUST CSF Assessor firmasına, akredite FedRAMP 3PAO’ya, yetkili CMMC C3PAO’ya tek sağlayıcılı bütünsel bir yaklaşımı benzersiz bir şekilde sunar. PCI Qualified Security Assessor Company ve PCI SSC tescilli Secure Software Assessor Company. A-LIGN’ın uzmanları ve uyumluluk otomasyon platformu A-SCEND, büyüyen işletmelerden küresel işletmelere kadar birlikte çalışarak uyumluluk deneyimini dönüştürüyor. Daha fazla bilgi için www.A-LIGN.com adresini ziyaret edin.

Haberin Kaynağı: Nexo

İçeriklerimiz hepsi otomatik bot ve manuel paylaşım ile aktarım sağlanır. Hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi ve öneri değildir., Kripto sektöründe alacağınız karar ve sorumluluk tamamen kullanıcıların kendisine aittir., Kripto ve finans söktürünün büyük bir risk olduğunu sakın unutmayınız bu uyarıları dikkate almanızı tavsiye ederiz. Sektörü araştırmanızı tavsiye ederiz. Proje yatırımlarını çok iyi araştırmanızı tavsiye ederiz.

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!