featured

Neden Nexo: Banka Kredisi ve Kriptoları Satmak ve Kripto Destekli Kredi Arasında Kıyaslama

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İçeriklerimiz hepsi otomatik bot ve manuel paylaşım ile aktarım sağlanır. Hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi ve öneri değildir., Kripto sektöründe alacağınız karar ve sorumluluk tamamen kullanıcıların kendisine aittir., Kripto ve finans söktürünün büyük bir risk olduğunu sakın unutmayınız bu uyarıları dikkate almanızı tavsiye ederiz. Sektörü araştırmanızı tavsiye ederiz. Proje yatırımlarını çok iyi araştırmanızı tavsiye ederiz.

Kripto yatırımlarında yenisiniz ve Nexo’nun kredi hesabını geleneksel kredilerden veya kriptolarınızı satmaktan ve alacağınız parayı kullanmaktan daha iyi bir alternatif haline getiren şeyin ne olduğunu merak mı ediyorsunuz? Bu makale, aradaki farkı anlamanıza ve kripto varlıklarınızdan en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacaktır.

Satmak mı yoksa Borç Almak mı?

Her şeyden önce: Kripto varlıklarınızın uzun vadede büyüyeceği kanaatindeyseniz, kriptolarınızı teminat göstererek borç almak kripto satmaktan daha faydalıdır çünkü varlıklarınızdan ve fiyatlarının artma ihtimalinden vazgeçmeden yatırımınızın değerine erişebilirsiniz.

Kripto Kredi > Olağan Banka Kredileri Ama Neden?

Kripto kredi, özellikle de Instant Crypto Credit Lines™ ürünümüz, kriptolarınızı elde tutarken olağan banka kredisi almaktan neden daha iyidir? Dört temel avantajı vardır:

  1. Daha Düşük Maliyet
  2. Esneklik
  3. Hız ve Rahatlık
  4. Erişilebilirlik ve Kapsayıcılık

1. Daha Düşük Maliyet

Daha Düşük Faiz Oranları

Kulağa hayal gibi gelebilir ama gayet basit: Instant Crypto Credit Lines™ bankalara kıyasla oldukça düşük faiz oranları sunmaktadır. Karmaşık hesapları sizin yerinize biz yaptık: Kredilere uygulanan ortalama faiz oranı %10 dolayındadır ve kredi notu zayıf bireyler için %36 düzeyine varabilmektedir. Buna karşın Nexo sadece %6,9’dan başlayan ve %13,9’u asla aşmayan yıllık bileşik faiz oranı sunmaktadır, üstelik kredi notlarına hiç bakmamaktadır (bu konuda sonra daha fazla bilgi vereceğiz).

Ücret Yok

Bankalar bunun yanında hizmetleri karşılığında her türlü ücreti yansıtma eğilimindeyken Nexo #ZeroFees (#SıfırÜcret) politikasına sadık kalmaktadır. Hizmetlerimiz için ilave masraf yoktur.

Daha Az Vergi

Üçüncüsü, Instant Crypto Credit Lines™ yatırımcıların vergilerden binlerce dolar tasarruf etmesini sağlayabilmektedir. Kriptolarınızı satmanın aksine, servetiniz karşılığında borç almak “vergilendirilebilir bir işlem” değildir. Bazı yargı bölgelerinde vergilerin kârınızın yarısından fazlasını elinizden alabildiği göz önünde bulundurulduğunda, bu büyük bir avantajdır.

2. Esneklik

Kredi ve Kredi Hesabı Kıyaslaması

Verdiğimiz hizmete kredi değil, kredi hesabı adını verdiğimizi fark etmiş olabilirsiniz. Kredilerde, müşteri belirli bir meblağ alır ve derhal faiz tahakkuk etmeye başlar. Instant Crypto Credit Lines™ ürünümüz, istediğiniz kadar çok veya az, istediğiniz zaman para çekmenize olanak tanımaktadır. Bunun yanında, sadece çektiğiniz tutara faiz yansıtılır. Bu da kredinizi dilediğiniz şekilde yönetmek ve faizden karar verdiğiniz kadar az veya çok ödemek konusunda size daha fazla esneklik tanımaktadır.

Taksit Yok

Daha önce kredi borcu ödemeniz gerektiyse süreci bilirsiniz: Her ay taksit ödemeniz gerekir ve krediyi gelecekte belirli bir tarihe kadar geri ödemeniz beklenir, bu yüzden de size belirli miktarda faiz yavaş yavaş tahakkuk ettirilir. Geleneksel bankalar bazen erken geri ödeme ücreti de yansıtır, bu da aslında sizi toplamda daha fazla ödeme taahhüdünde bulunmaya mecbur bırakır. Instant Crypto Credit Lines™ ürünümüz aylık taksitler, vadeler ve 30 günden sonra erken geri ödeme ücretlerinin tamamını ortadan kaldırmaktadır. Böylece kendi belirlediğiniz vadeyle ve koşullarla borç alarak geri ödeyebilirsiniz.

3. Hız ve Rahatlık

Hizmetimize neden Instant Crypto Credit Lines™ adını verdiğimizi merak ediyor olabilirsiniz. Tabii ki paranızı anında aldığınız için. Nexo, tamamen otomatikleştirilmiş platformumuz sayesinde size her talebinizden sonraki 24 saat içinde para çekme olanağı sunmaktadır. Net bir tablo çizmemiz gerekirse: Bir bankada sadece kredi başvurusu günler veya haftalar alabilir, nakit paranın elinize geçmesi daha da uzun sürebilir. Kredili hesabımız 200 yargı bölgesinde 40+ itibari para biriminde sunulmaktadır. Böylece nakit paranızı zamanında ve her nerede olursanız olun anında kullanabileceğiniz bir para biriminde alırsınız.

Acil harcamalarınız varsa hızlı kredi çekebilmek önemlidir. Bununla birlikte, fiyatları uzun süre sabit kalmayabilen, volatil varlıklardan yararlanmak isteyen traderlar için özellikle yararlı olabilir.

4. Erişilebilirlik ve Kapsayıcılık: #CreditScoreNoMore (#ArtıkKrediPuanıYok)

Şirket olarak misyonumuzun bir parçası, kaliteli bankacılık hizmetlerini herkesin erişimine sunmaktır. Hizmetlerini 200+ yargı bölgesinde sunan Nexo, coğrafi açıdan sınır tanımamaktadır. Bununla birlikte, kripto varlıklarla birlikte gelen finansal kapsayıcılığın kökleri bundan daha derindir.

Geleneksel finansta, daha zengin bireyler, daha yüksek kredi notları nedeniyle daha düşük maliyetle kredi alabilmektedir. Diğer yandan, genelde daha düşük kredi notlarına sahip daha az ayrıcalıklı kişiler, basit bir kredi için daha fazla para ödemektedir. Bu olgu, bankacılık hizmetlerini nadiren kullanan ve – insanların krediye gücü yetmediği durumlarda – bankacılık hizmetlerini hiç kullanmayan insan demografisiyle sonuçlanmaktadır.

Bankacılık hizmetlerini nadiren kullanan ve hiç kullanmayan kişilere kaliteli kredi ve bankacılık hizmetleri sunmak amacıyla Nexo, kredi verirken kredi notunu kriter olmaktan çıkarmıştır. Bunu, teminata dayalı kredi vererek başardık: Kripto varlıkları teminat olarak kullanarak kredilerin geri ödenmemesi riskini ortadan kaldırmış oluyoruz. Borç alan bir müşteri kredi hesabı borcunu ödeyemezse şirket bu kişinin teminat gösterdiği kriptolarını satarak söz konusu kaybı telafi edebilmektedir. Bu yaklaşım, kredibiliteyi belirlemek için kredi notlarını kullanma ihtiyacını ortadan kaldırmakta ve bütün Nexo müşterilerine gerekli teminat karşılığında diledikleri meblağı borç alma olanağı tanımaktadır.

Peki Nexo’nun Faiz Oranları Nasıl Belirlenmektedir?

Kredi notu daha iyi olan kredi kullanıcıları daha iyi faiz oranları alıyorsa ve Nexo kredi notlarına bakmıyorsa müşterilerin faiz oranlarını nasıl belirlemekteyiz? Instant Crypto Credit Lines™ ürünümüz için azami yıllık bileşik faiz %13,9’la zaten çok düşükken, hesabında NEXO Token bulunduran müşterilerimize daha da düşük faiz oranları sunmaktayız.

Native tokenimizin avantajlarından biri de kredili hesaba uygulanan faizde %50 indirim sağlamaktır. Sistem şu şekilde çalışmaktadır: Hesabınızda, para çektiğiniz andan borcunuzu geri ödediğiniz ana kadar tahakkuk eden faizi karşılamaya yetecek kadar NEXO Token varsa toplam faiz oranında %50 indirim elde edersiniz. Bu sayede alacağınız yıllık bileşik faiz oranı sadece %6,9’a düşer. Sistemimiz aynı zamanda esnektir: Gereken NEXO Token’ları sadece kredi kullandığınız dönemin yarısı boyunca hesapta tutarsanız yine de %25 indirim alacaksınız. Bu, her staking (sabit vadeli yatırım) dönemi için geçerlidir.

İçeriklerimiz hepsi otomatik bot ve manuel paylaşım ile aktarım sağlanır. Hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi ve öneri değildir., Kripto sektöründe alacağınız karar ve sorumluluk tamamen kullanıcıların kendisine aittir., Kripto ve finans söktürünün büyük bir risk olduğunu sakın unutmayınız bu uyarıları dikkate almanızı tavsiye ederiz. Sektörü araştırmanızı tavsiye ederiz. Proje yatırımlarını çok iyi araştırmanızı tavsiye ederiz.

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!