featured

NEARCON Etkinliğinde Gerçekleşen Önemli Olaylar!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İçeriklerimiz hepsi otomatik bot ve manuel paylaşım ile aktarım sağlanır. Hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi ve öneri değildir., Kripto sektöründe alacağınız karar ve sorumluluk tamamen kullanıcıların kendisine aittir., Kripto ve finans söktürünün büyük bir risk olduğunu sakın unutmayınız bu uyarıları dikkate almanızı tavsiye ederiz. Sektörü araştırmanızı tavsiye ederiz. Proje yatırımlarını çok iyi araştırmanızı tavsiye ederiz.

Lizbon’da 2000’den fazla kişinin katılımı ile gerçekleşen NERCON2022, NEAR Ekosistemindeki önemli olayların sergilenmesi ile son buldu. Tam bir karnaval atmosferinde gerçekleşen NEARCON2022, Katılımcılara, ekosistemin çeşitli ilham verici yetenek ve yaratıcılığını sunan ve zihinlerde etki bırakan etkileşimli bir zaman dilimi sunmuştur. Etkinlik sürecinde birçok önemli görüşmeler,  ortaklıklar, duyurular ve proje tanıtımlarının ötesinde, partiler, farklı tatlarda leziz yemekler, IRL Hackathon ve daha fazlası gerçekleşti.

Ayrıca NEARCON’da, Ekosistem için bazı yeni fonların sağlanması, NightshadeSharding sisteminindönüm noktaları ve çok daha fazlasını içeren heyecan verici duyuruların yapıldığı bir etkinlik yaşandı.

Hadi, NEARCON’da gerçekleşen ve NEAR Ekosisteminde yeni olan olaylara birlikte göz atalım!

SwitchboardLab, NEAR’aPermissionlessOracle Protokolünü Getiriyor.

Switchboard Labs, isteğe göre uyarlanabilir (Permissionless) Oracledevnet uygulamasını NEAR Protokolü üzerinde başlattı. Protokol, geliştiricilerin fiyat, spor veya hava durumu verileri gibi genel amaçlı veri akışı oluşturmasına izin verir. Bir Permissionless Oracle Protokolü olan Switchboard Labs, bir geliştiricinin dakikalar içinde kendi veri akışını oluşturmasına ve bu akış üzerinden tam kişiselleştirebilirlik yönetimine sahip olmasına izin verir.

NearPay, Kripto ve IRL Arasında Başka Bir Köprü Oluşturan Debit Kart Özelliğini Başlatıyor.

Fiat ve Kripto paralar arasında bir köprü vazifesi gören NearPay, başlatmış olduğu fiziksel bir banka kartı lansmanı ile kullanıcıların her nerede olurlarsa olsunlar Kripto varlıklarına erişmelerine yardımcı olmak adına bir adım daha attı. Halihazırda, Avrupa Birliği ve Birleşik Krallık’ta bir sanal kart çalışmaktadır ve fiziksel kart sonbaharda teslim edilmesi planlanıyor. Ayrıca, Near Pay ekibi önümüzdeki 12 ay içinde ABD ve Asya’ya açılmayı da planlamaktadır.

Pagoda, dApp Geliştiricileri İçin En İyi Ürününü NEAR Üzerinden Piyasaya Çıkardı.

En basit Web3 startup başlatma platformu ve NEAR Protokolüne büyük katkı sağlayan Pagoda, geçtiğimiz günlerde en iyi geliştirici ürününün lansmanını duyurdu. Pagoda Console, dApp geliştirme deneyimini tek bir noktadan uygun hale getirmek için güçlü bir entegre araç seti sağlamaktadır.

Pagoda, hali hazırda NEAR üzerinde kurulu mevcut dApp’leri güçlendirir ve yeni NEAR dApp’lerin geliştirilmesini hızlandırır. Geliştiriciler, yenilikçiler ve kurucular, dApp’lerini oluşturmak, dağıtmak, iyileştirmek, yönetmek, test etmek, izlemek, analiz etmek ve bunlarla etkileşim kurmak adına geniş kapsamlı bir araç seti ile yetkilendirilmiştir.

Hindistan ve Vietnam’da Bölgesel Merkezlerin Başlatılması.

NEARCON’da iki farklı bölgesel merkezin başlatılması açıklandı, bunlar: Hindistan ve Vietnam’dır.

Hindistan’da başlatılan bölgesel merkez, blokchain yetenek geliştirme ve inovasyon üzerine kurulmuştur. NEAR’ın bu ülkeye olan ilgisi, ibrenin, blokchain gelişimine sürdürülebilir ve kapsayıcı bir şekilde hareket ettirmesini amaçlamaktadır ve zaten hali hazırda bölgede güçlü, başarılı ve yükseliş eğilimli potansiyel bir liderler grubu bulunmakta.

Aynı zamanda NEAR Protokol Vietnam’da, bölge genelinde devam eden blokchain inovasyonu, eğitimi ve yetenek gelişimine katkı sağlamak adına önde gelen risk sermayesi fonu olan GFS Ventures ile ortaklık kurdu. Pandemi’nin ortaya çıkmasıyla, Sekiz milyon yeni dijital kullanıcı ve ülkedeki yeni girişimlerin ikiye katlanması ile Vietnam’ın dijital ekonomisinde büyük ölçüde artış yaşanıyor.

Ülke ulusu, dijital dönüşümü ve kalkınmayı aktif olarak teşvik ediyor. Ayrıca Küresel Kripto Para Birimi Kabul Endeksine göre 154 ülke arasında 5. sırada yer alıyor. Harici olarak, Vietnam, halkının beşte biri (yüzde 20,3’ü) kripto varlık sahibi olduğu için, “kripto varlık sahipliği yüzdesi” söz konusu olduğunda küresel sıralamada üst sıralarda yer alıyor.

Fayyr, Toplumsal Etki Organizasyonları İçin NEAR Protokol’de İlk NFT Pazarını Başlattı.

Fayyr, Kullanıcıların toplumsal etki nedenlerini ve sanatçıları aynı zamanda destekleyebilmeleri adına eşsiz bir çevrim içi/online NFT pazar yeri sağlar. Böylelikle, Sanatçılar eserlerini Fayyr’a yükleyebilir ve kazançlarının bir yüzdesini seçtikleri herhangi bir etki organizasyonunu desteklemek adına tahsis ederler…

Waterloo Üniversitesi’nden bir profesör ve iki öğrenci tarafından kurulan Fayyr’invizyonu, gelişmekte olan Blockchain teknolojisini kullanarak toplumsal etkiyi destekleyen bir ortamda küresel olarak katılımı güçlendirmektir. Fayyr’de bulunan ekip, hayır kurumlarına, kar amacı gütmeyen kuruluşlara ve toplumsal etki kuruluşlarına NFT satın alımlarından yapılan bağışlar yoluyla Kripto alanına katılmaları için bir alan sağlayarak mevcut NFT pazarındaki eksikliği ele alıyor.

NEAR Protokol, Ekosistem Yönetişimi Üzerine Topluluk Çalışma Grubu Kuracak (NDC)

NEAR Protokol, NDC – NEAR Digital Collective olarak adlandırılan ekosistem, bir öz-yönetim hazinesi için yeni bir bakış açısı oluşturarak Ademi merkeziyetçiliğe giden yolda, başka yeni bir dönüm noktasına ulaşmış durumda. NDC’nin bundaki gayesi, karar verme sürecini blok zincirinin kendisine kaydırarak NEAR topluluğunu daha esnek, şeffaf ve adil hale getirmesi amaçlanmıştır.

Bu çalışma grubu, NEAR topluluğu tarafından yönetilecek, şekillendirilecek ve NDC çalışma alanını başlatacak. Akabinde uygulamak için gerekli olan tüm adımları atacaktır. Şu anda başlatılmakta olan bu süreç, Merkeziyetsiz zincir üzerinde yönetişimin oluşturulması ve uygulanması adına daha geniş çaplı Web3 ekosistemi için bir Model olarak hizmet etmeyi amaçlamaktadır.

CoinbaseEarn ile Sürdürülebilir Öğren Kazan – Learn2Earn

NEAR’da, yüksek işlem hızı, düşük işlem ücreti ve sonsuz ölçeklenebilirliği ile geliştiriciler adına dünyanın önde gelen blok zinciri olmanın yanı sıra, Web3’ün kitlesel olarak benimsenmesine yönelik gösterdiği gayret ve çaba iledaima eğitimin ve sürdürülebilirliğin önemi savunulmuştur.

NEAR Protokol, Dünyanın en büyük dijital para borsalarından biri olan Coinbase ile yenibir ortaklık içinde olduğunu duyurmuştu. NEAR, bu ortaklık ile Coinbase borsasının merkezinde yer alarak, kullanıcıları için NEAR Protokolün ve NEAR Tokenin faydaları hakkında eğitimi amaçlayan yeni bir program sunacaktır.

Bu program, NEAR Staking ödülleriyle finanse edilecek olup, kullanıcıların NEAR ekosistemine bağlı belirteçlerin ve NEAR’ın gelecekte “Web3 dünyasına en iyi şekilde dahil olmak” konularında bilgi edinmelerine yardımcı olacaktır. Bu, türünün ilk örneği ve sürdürülebilir bir yaklaşım olacaktır.

Web3’ün Fark Yaratan Kadınları

Kapsayıcılık ve Erişilebilirlik özellikleri, NEAR Vakfı’nın Misyonunun Temelinde yer almaktadır. Tamamı ile Web3 dünyasına odaklanan ve küresel alanda dijital bir medya platformu olan Forkast ile kurulan ortaklıkta NEAR tarafından,“Women in Web3” fark yaratanların kazananları açıklandı.

Aday gösterilen 180 kişi için toplamda 1.167 oy kullanıldı. Akabinde, adaylar içerisinden on bir kişi seçildi (on + bir beraberlik) ve seçilen adaylar NEARCON’da herkesin önünde onurlandırıldı..

Aşağıda alfabetik sıraya göre 2022 yılı “Fark Yaratanlar”’ın isimleri yer almaktadır:

 • AmySoon, Blu3 DAOKurucusu
 • Bianca Lopes, Birim Avukatı ve Yatırımcı
 • AFEN Blockchain CEO’su DeborahOjengbede
 • Erikan Obotetukudo, Audacity Kurucusu ve Genel Ortağı
 • LaurenIngram, Web3 Kadınları Kurucusu
 • MedhaParlikar, Casperlabs’ın Kurucu Ortağı
 • OluchiEnebeli, Nijerya’nın ilk kadın Blockchain mühendisi, Web3 Ladies Kurucusu
 • SianMorson, TheBlkChain’in Kurucusu ve Editörü
 • TammyKahn, FYEO’nun Kurucu Ortağı ve Eş CEO’su
 • TriciaWang, Kurucu Ortak ve CISA Kripto Araştırma ve Tasarım Laboratuvarı (CRADL) lideri
 • WendyDiamond, Web3 Impact Investor, LDP Ventures, Kadın Girişimcilik Günü Organizasyonu CEO/Kurucu (WEDO)/#ChooseWOMEN

NEAR Vakfı CEO’su Marieke Flament fark yaratan kadınlar duyurusu akabinde: “Birlikte birbirimize ilham verebilir, birbirimizin rol modelleri olabilir ve gelecek nesil kadınlar için oyun alanını eşitleyebiliriz.” Diye söyledi…

Halk oylamasıyla seçilen kadınlar, dünyanın farklı yerlerinden geldiler. Ve bu kadınlar arasında, kurucular, yatırımcılar, CEO’lar, mühendisler ve çok daha fazlası bulunmakta.

Forkast’ın genel yayın yönetmeni ve kurucu ortağı CEO Angie Lau, “Bu inanılmaz on bir Fark Yaratanlar”“ortak hikayemizin temelini temsil ediyorlar. Hikayelerini, tüm dünyaya anlatmak ve paylaşmak için sabırsızlanıyoruz.” Diye söyledi…

Tether, Artık Yeni Evi NEAR’da

NEARCON’da, NEAR Vakfı, Tether (“USD₮”) ile yeni ve önemli bir ortaklık duyurdu. NEAR’ın hızla büyüyen ekosistemine Tether ortaklığının ilave edilişi, her iki taraf için de önemli bir durumdur ve DeFi ekosistemleri içinde artan protokol görevleri adına çok önemli bir kilometre taşı olacaktır.

Tether Operations Limited CTO’su Paolo Ardoino, “Topluluğuna dijital token alanındaki ilk, en istikrarlı ve güvenilir sabit paraya erişim sunan NEAR üzerinde USD₮’yi piyasaya sürmekten heyecan duyuyoruz” dedi. NEAR Vakfı CEO’su Marieke Flament, “Tether’in USD₮ lansmanı ile neler başaracağını ve finansın ve dijital ekonominin geleceğini şekillendirmede oynayacağı hayati rolü görmeyi dört gözle bekliyoruz” diye ekledi…

Bir Stabilcoin olan Tether’in nasıl çalıştığı hakkında daha fazla bilgi edinmek için Tether bağlantısına gidin.

NEAR Vakfı, NEAR NFT ekosistemini büyütmek için Fewand Far ile ortaklığını duyurdu.

NEAR Protokol üzerine kurulu olan Yeni Nesil NFT pazarı Fewand Far, NEAR Vakfı  tarafından bir hibe ile ödüllendirildi.  Bu, ekosistem genelinde NFT’lerin gelişimini önemli ölçüde artırmak adına önemli bir ortaklıktır.

NEAR Protokolden RobbieLim, “FewandFar’ın NEAR ekosistemi ve ilerisi için sorunsuz NFT madenciliği çözümleri ve kullanımı kolay bir pazar sağlama misyonunu desteklemekten heyecan duyuyoruz” diye ifade etti…

Robbie Lim ayrıca, “NEAR Vakfının, Dijital Varlık devrimini, Web3 oyunlarını, Metaverse ekonomisini ve çok daha fazlasının temellerini atmanın önemini benimsiyor.” diye ilave etti…

Nightshade Sharding 1.nci Aşama Devrede.

NEARCON etkinliğindeki ilk gün, bazı büyük Nightshade Sharding paylaşımları yapıldı. Bir, Web3 startup/başlatma platformu ve NEAR Protokolü’ne olan katkısı ile bilinen Pagoda, doğrulayıcı sayısını artıran, ademi merkeziyetçiliği iyileştiren ve ağın dayanıklılığını sağlayan önemli bir teknik kilometre taşı olan Sharding aşama 1’in piyasaya sürüldüğünü duyurdu.

Böylelikle sınırsız bir network ağı olan NEAR üzerinde, inşa eden yada oluşturan herkes için bu harika bir haber. Sharding 1. aşaması, ağın merkeziyetsizleşmesine ve kapasitenin milyarlarca işleme doğru ölçeklenmesine yönelik atılan önemli bir adımdır. Ve bunu tüm geliştiriciler, girişimciler, son kullanıcılar ve Token sahipleri herhangi bir kesinti olmadan yapabilecektir.

Bu lansman, hemen hemen “sonsuz otomatik ölçeklenebilir bir blok zinciri” sağlayan, ve yeni bir parçalama tasarımı olan Nightshade’yi uygulamaya yönelik dört aşamalı bir planın ikinci kısmıdır. Aşama 1, NEAR ağında olan Sharding parçalama sisteminin ilk fazı Aşama 0’ın başlatılması akabindeki bir yıldan kısa bir sürede piyasaya sürülmüştür.

Pagoda, Nightshade’in sonraki aşamalarının ise 2023 yılında tamamlanmasının planlandığını duyurdu.

NEAR ve Caerus, içerik oluşturucuları için fon sağlanacağının başlatıldığını duyurdu

NEAR Vakfı, içerik oluşturucular için bazı önemi heyecan verici haberler duyurdu. Vakıf, Web3’ün kültür ve eğlence ekosistemine yardımcı olmak adına ve bir yatırım şirketi olan Caerus ile stratejik ortaklık kurulduğunu duyurdu.

Bu stratejik ortaklık, çeşitli oluşturucuları, yetenekleri, fikri mülkiyet sahiplerini ve topluluklarını sergileyen yeni nesil platformların, pazar yerlerinin ve uygulamaların gelişimini desteklemek için 100 milyon dolarlık bir risk sermayesi fonunun oluşturulmasını karşılayacaktır. Ortaklığın ilk yatırımı olan Venture Lab, içerik oluşturucuların ve fikri mülkiyet sahiplerinin projeler inşa edebilmesi ve projelerini başlatabilmesi için bir kuluçka merkezi olacaktır.

IMG/Endeavour yetkilisi olan Nathan Pillai,“Web3 teknolojisinin kültürleri nasıl deneyimlendiğini, istihdamın nasıl dağıtılacağını ve insan değerlerini ne şekilde değiştireceğine dair her hangi bir kullanım örneğini henüz tasavvur etmedik,” diye ifade etti…

İçeriklerimiz hepsi otomatik bot ve manuel paylaşım ile aktarım sağlanır. Hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi ve öneri değildir., Kripto sektöründe alacağınız karar ve sorumluluk tamamen kullanıcıların kendisine aittir., Kripto ve finans söktürünün büyük bir risk olduğunu sakın unutmayınız bu uyarıları dikkate almanızı tavsiye ederiz. Sektörü araştırmanızı tavsiye ederiz. Proje yatırımlarını çok iyi araştırmanızı tavsiye ederiz.

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!