NFT
featured
Mossad iş ilanı

Mossad Kripto Para Uzmanı için İş İlanı Yayınladı

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İsrail’in ulusal istihbarat birimi Mossad, fintech alanında en az üç yıllık deneyime sahip bir kripto para uzmanı için iş ilanı yayınladı.

İş ilanına göre adayın “kapsamlı teknoloji bilgisi ve fintech, e-ticaret, DEF ve dijital paralar konusunda deneyimi olması” gerekiyor. 

İş tanımında kısa ve öz bir şekilde “liderlik, girişim, planlama ve ilgili sistemlerin geliştirme faaliyetlerini içerdiği” belirtiliyor. Mossad’ın kripto uzmanını ne için aradığı ise medyanın ve okuyucuların yorumuna bırakılmış durumda.

İsrail merkezli haber sitesi Ynet, Mossad’ın ajanlarına yapacağı anonim ödemeler veya ekipman satın alımları için kripto para kullanmaya ilgili olduğunu düşünüyor.

İsrail devletinin kriptoyla ilişkili müdahalelerinin çoğu, Bitcoin ve diğer kripto paraların Hamas arasındaki popülerliğine odaklanıyor. Hamas, sosyal medyadaki finansman kampanyalarından kripto kullanarak finansal izolasyonla mücadele etmeye çalışmıştı.

İsrail Savunma Bakanı Benny Ganz, geçtiğimiz günlerde İsrail güvenlik güçlerinin Hamas ile ilişkili kripto para hesaplarına el koyması için emir vermişti.

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!