featured

Morgan Stanley, Securitize’e Yatırım Yaptı

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Securitize, B serisi finansman turunda 48 milyon dolar yatırım topladı. Yatırım turunda şirkete katkı sağlayanlardan birisi ise yatırım bankası Morgan Stanley oldu. Ünlü bankanın yanı sıra Blockchain Capital’da yatırımcılar arasında yer aldı. Sermaye artırımı, şirketin dijital varlıkların ticareti için bol likiditeyi vurgulayan bir pazar olan Securitize Markets’ın piyasaya sürülmesinden önce geliyor.

Varlık Yönetimi Ve Risk Sermayesinin Birleşimi

Yeni kurulan birlik sayesinde varlık yönetimi ve risk sermayesinin yakın zamanda kripto menkul kıymetlerinin benimsenmesine yardımcı olacak. Dünyada gelişen ve birçok kurum tarafından kullanılmaya başlanan blockchain teknolojisi, bu fonlama ile daha fazla büyüyebilecek. Securitize’a Avrupa, Kuzey Amerika ve Asya-Pasifik bölgesinden büyük kurumsal finansman sağlayan ilk blok zinciri şirketi olma payesi verdi.

B Serisi yatırımcıları daha önce şirkete yatırım yapanlar gibi dijital varlık menkul kıymetleri cinsinden hisselerini de alacaklar. Artıştan önce, blockchain şirketi, yalnızca dört yıl içinde yüzlerce şirkete destek veren 300 bin kişilik bir doğrulanmış yatırımcı topluluğu bulunuyordu.

Yönetim Kurulu Değişiklikleri

Securitize, sermaye artırımı sonrasında yönetim kurulu değişikliği de yaşandı. Yatırımcılarından Morgan Stanley’in Taktik Değer Eş Başkanı Pedro Teixeira’yı Yönetim Kurulu’na ekledi. Teixeira yapılan atamayı şu sözlerle değerlendirdi:

 “Blockchain endüstrisindeki ilk yatırımımız, önde gelen dijital varlık menkul kıymetleri firması Securitize. Securitize, blok zincirindeki dijital varlık menkul kıymetlerinin menkul kıymetleştirilmesine öncülük etmesi ve özel şirketlerin sermaye artırmasına ve yatırımcıların bir yol bulmasına olanak tanıyan tamamen uyumlu ve tamamen dijital uçtan uca çözümle tanınmaktadır”

Şirketin varlık yönetimi iştiraki olan Securitize Capital, onlar için önceki önemli kilometre taşıydı. Bir diğeri, ilk açılış kripto para getirisi fonlarıydı.

B Serisi zam, şirketin Exodus’un Reg A+ uyumlu Seri A finansmanında rekor miktarda 75 milyon dolar artırmasını sağlamasından sonra geldi. Securitize CEO’su ve kurucu ortağı Carlos Domingo, başarı dizisini şu şekilde yorumladı:

“Securitize, geçen yıl A Serisi turumuzda hem risk sermayesinde hem de büyük Avrupa ve Japon finans kurumlarında inanılmaz ortaklar geliştirdi. Büyük bir ABD yatırım bankası ve Japonya’daki en büyük güven bankasının yanı sıra ek üst düzey VC’ler tarafından B Serisine katılmaları, dijital varlık menkul kıymetlerinin benimsenmesine duyulan güvenin giderek daha yaygın hale geldiğini gösteriyor.”

Securitize, özel sermayeye yatırım yapmak isteyen kuruluşları ve onu yükseltmek isteyen işletmeleri bir araya getiriyor. Dijital varlık menkul kıymetlerinin çıkarılması, yönetilmesi ve ticaretini kolaylaştırmak için tamamen dijital, uçtan uca, yasal olarak uyumlu bir platforma öncülük etti.

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!