featured

Mind Network Alpha Ana Ağ Başlatma: Yapay Zeka ve PoS Ağları İçin Tam Homomorfik Şifreleme Destekli Yeniden Stake Katmanı

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İçeriklerimiz hepsi otomatik bot ve manuel paylaşım ile aktarım sağlanır. Hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi ve öneri değildir., Kripto sektöründe alacağınız karar ve sorumluluk tamamen kullanıcıların kendisine aittir., Kripto ve finans söktürünün büyük bir risk olduğunu sakın unutmayınız bu uyarıları dikkate almanızı tavsiye ederiz. Sektörü araştırmanızı tavsiye ederiz. Proje yatırımlarını çok iyi araştırmanızı tavsiye ederiz.

Mind Network‘ün, Yapay Zeka ve Proof-of-Stake (PoS) ağlarının güvenliğini ve verimliliğini artırmak için Tam Homomorfik Şifreleme (FHE) teknolojisinden yararlanan bir Yeniden Stake Katmanı olan Alpha Ana Ağ’ının başlatılacağını duyurmaktan heyecan duyuyoruz. Bu başlatma ile, yenilikçi FHE teknolojisi aracılığıyla merkezi olmayan ekosistemler için sağlam çözümler sunarak, mutabakat, veri ve kripto-ekonomik güvenlikteki kritik sorunları ele almayı hedefliyoruz.

Alpha Ana Ağ Başlatma: Önemli Bilgiler ve Beklentiler

Mind Network Alpha Ana Ağı, FHE Yeniden Stake Katmanı olan ilk aşamayı işaret ediyor. Bu aşamada, Yeniden Stake ile ilgili işlevleri başlatacağız ve iyileştireceğiz.

Yeniden Stake hizmetimizde iki tür havuz bulunmaktadır: Flexi Havuzu ve Kulüp Havuzu. Flexi Havuzu, her zaman esnek mevduat ve çekimleri destekler. Kulüp Havuzu, daha yüksek getirilerle sabit bir kilitleme süresi gerektirir.

Başlangıçta desteklenen ağlar ve varlıklar şunlardır:

L1 Ağı: Ethereum

– pufETH
(Puffer‘dan ETH stake varlığı)

– ezETH (Renzo‘dan ETH stake varlığı)

– eETH (Ether.fi‘den ETH stake varlığı)

– swETH (Swell‘den ETH stake varlığı)

– PT: Ana Token (Pendle‘de ETH Stake Edilmiş Varlıkların Ana Tokeni)

 • pt-pufETH
 • pt-eETH
 • pt-ezETH
 • pt-stETH
 • pt-weETH

Mind Network‘te yukarıdaki varlıkları kullanarak yeniden stake yaparak, kullanıcılar Mind XP ve ilgili protokollerden çeşitli stake ödülleri kazanabilirler. Yakında daha heyecan verici kampanyalar başlatmak için birçok ortakla işbirliği yapacağız.

MindXP, Mind Network ekosistemine yapılan katkıların bir ölçüsü olarak hizmet eden Mind Network’ün puan sistemidir. Ana faktörler arasında yeniden stake yapma, yani stake miktarı ve stake süresi yer almaktadır.

Mind XP: https://docs.mindnetwork.xyz/minddocs/restaking-guide/mind-xp 

Daha fazla ayrıntı için eğitimlerimize göz atın.

Eğitim: https://docs.mindnetwork.xyz/minddocs/restaking-guide/restake-tutorial  

Mind Network’ü Farklı Kılan Nedir? Güvenlikten Elde Edilen Getiri

Mind Network, merkezi olmayan yapay zeka ağları ve PoS ağları için veri ve mutabakat güvenliği sağlayarak yeniden stake ekosistemine yeni getiri sağlar, bu ağların egemen güvenliğini garanti eder.

Mutabakat Güvenliği: Daha küçük doğrulayıcı ağlara sahip AI ve PoS ağlarında, mutabakat güvenliği zorlu ve manipülasyona açıktır. FHE şifrelemesini kullanarak hesaplamaları doğrularız, mutabakat sürecinde adalet ve güvenliği sağlar, doğrulayıcıların birbirlerinin sonuçlarını etkilemesini önleriz.

Veri Güvenliği: AI ağları genellikle hassas ve yüksek değerli veriler içerir, bu da katı veri güvenlik önlemleri gerektirir. Mind Network, uçtan uca şifreleme kullanarak şifrelenmiş veri hesaplamasını mümkün kılar ve hesaplama ve doğrulama süreçleri sırasında veri gizliliğini ve güvenliğini sağlar.

Kripto-Ekonomik Güvenlik: AI ve PoS ağlarında stake edilen tokenler genellikle volatiliteye tabidir ve bu da ağ güvenliğini etkiler. Yeniden stake çözümümüz, ETH, BTC ve mavi çip AI tokenları gibi çeşitli varlıkları destekleyerek riskleri azaltır.

Uzak Stake’in Faydaları

Güvenlik tekliflerine ek olarak, Mind Network, evrensel yeniden stake yapmayı birden fazla zincir üzerinde sağlamak ve zincirler arası transfer risklerini ve maliyetlerini en aza indirmek için Uzak Yeniden Stake’i tanıtır.

 • Güvenli Varlık Yönetimi: Varlıklarınız orijinal blok zinciri ağında kalır, zincirler arası işlemlerle ilgili riskleri azaltır.
 • Çeşitli Ödüller: Uzak stake yaparak, Mind Network ve stake yaptığınız ekosistemden çeşitli ödüller kazanabilirsiniz.
 • Ağ Katkısı: Stake etkinlikleriniz, ağın güvenliği ve doğrulama süreçlerine katkıda bulunarak ekosistemin genel sağlığını ve işlevselliğini destekler.

Uzak yeniden stake, Likit Yeniden Stake Tokeni (LRT) ve Likit Stake Tokeni (LST) sahiplerinin, tokenleri diğer zincirlere köprüleme ihtiyacı olmadan (zincirler arası tx hala gereklidir) stake yapmasına olanak tanıyan yenilikçi bir hizmettir.

İleriye Bakış

 1. Mind Network‘ün mimarisi üç katmana ayrılmıştır:

  Yeniden Stake Katmanı: LST/LRT varlıklarının Uzak Yeniden Stake’ini destekler, varlık güvenliğini sağlar ve alt ağlar için ağı güvence altına almak üzere çeşitli tokenler sunan bir yeniden stake piyasası olarak hareket eder.
 2. Mutabakat Katmanı: Altlayer ve EigenDA’ya dayalı bir Rollup, FHE doğrulama sürecinin ve mutabakatın tamamlanmasını sağlar.
 3. Güvenlik Katmanı: Ağ için güvenli FHE doğrulama hizmetleri sağlayan, bağımsız FHE doğrulayıcılarından oluşur.

Alpha Ana Ağı’nın başlatılması, dinamik ve evrensel bir yeniden stake katmanı oluşturma yolculuğumuzda önemli bir dönüm noktasıdır. Mind Network, merkezi olmayan güvenlikte mümkün olanın sınırlarını zorlamaya kendini adamıştır. Ortaklıklarımızı ve desteklenen varlıklarımızı genişletmeye devam ederek ağımızın blok zinciri alanında yeniliklerin ön saflarında kalmasını sağlıyoruz. Yenilikçi FHE teknolojisi aracılığıyla AI ve PoS ağlarının güvenliğini ve işlevselliğini devrim niteliğinde dönüştürmemize katılın.

Mind Network Hakkında

Mind Network, PoS ve AI Ağları için ilk FHE Yeniden Stake Katmanıdır. Çerçeveleri, Bitcoin yeniden stake, Merkezi Olmayan AI, Köprüler, EigenLayer AVS, Bittensor Alt Ağı ve birçok kritik PoS ağına güvenli hesaplama ve mutabakat getirerek FHE doğrulama ağı olarak çalışır. Mind Network’ün çözümü, şifrelenmiş veriler üzerinde doğrulanabilir merkezi olmayan hesaplamayı sağlar.

Mind Network, Binance Labs, Hashkey, Big Brain, Chainlink tarafından desteklenmektedir ve Ethereum’daki FHE araştırmaları için Ethereum Vakfı’ndan bir hibe almıştır. Mind Network’ün yenilikleri hakkında daha fazla bilgi ve güncellemeler için web sitelerini ve sosyal medya hesaplarını ziyaret edin:

Website | Twitter | Medium | YouTube | Github | Gitbook | Discord | Telegram

İçeriklerimiz hepsi otomatik bot ve manuel paylaşım ile aktarım sağlanır. Hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi ve öneri değildir., Kripto sektöründe alacağınız karar ve sorumluluk tamamen kullanıcıların kendisine aittir., Kripto ve finans söktürünün büyük bir risk olduğunu sakın unutmayınız bu uyarıları dikkate almanızı tavsiye ederiz. Sektörü araştırmanızı tavsiye ederiz. Proje yatırımlarını çok iyi araştırmanızı tavsiye ederiz.

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!