NFT
featured
mark-cuban-ethereum

Milyarder Mark Cuban: Ethereum Açıklaması

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin’in altından iyi alternatif olduğunu söyleyen Mark Cuban, Ethereum akıllı sözleşmelerini 90’lardaki internete benzetti.

Ethereum ağının yerel tokeni Ether’in (ETH) gerçek bir para birimi olmaya en yakın varlık olduğuna inanan milyarder Mark Cuban, Bitcoin’i altından daha alternatif olarak görüyor.

Shark Tank ve Dallas Mavericks’in ortağı olan milyarder isim Delphi Podcast‘in son bölümüne konuk oldu. Merkeziyetsiz finans (DeFi) ve NFT’lerin (non-fungible token) büyümesiyle kripto para konusunda heyecanlandığını belirtti. “Akıllı sözleşmeleri (smart contract) ve merkeziyetsiz yapıları sayesinde sorumlu kimse olmadan yönetildiklerini” vurgulayan Cuban, “oyunu değiştiren işte buydu” dedi.

Ethereum akıllı sözleşmelerinin gelişimini 90’ların sonu ve 2000’lerin başındaki internet patlamasıyla bir olduğunu söyledi:

“İnternet kullanılmaya başladığında, analog dünyada yer alan alışkanlıkları değiştiren uygulamalar görmeye başlamıştık. Örneğin, Dallas üzerinden Indiana Üniversitesi’ndeki basketbol maçlarını dinlemek radyo üzerinden mümkün değilken, internet yayınlarıyla mümkün olmuştu.”

Cuban, Ethereum piyasasında yükseliş beklemesine rağmen, portföyünün “yüzde 60’ını Bitcoin, yüzde 30’unu Ethereum ve yüzde 10’unu da diğer varlıklara” ayırdığını açıkladı. Portföyündeki Bitcoin miktarını iki kat artırdığını iletti.

Bitcoin’i değer saklama aracı olarak gördüğü için internet patlamasıyla kıyaslamamayı tercih ediyor. Bitcoin’in altına göre daha iyi bir yatırım alternatifi olduğuna inanıyor:

“Bitcoin ile transferler yapabilirsiniz ve bu harika. Bu bir değer saklama aracı ve o da harika. Altına çok daha iyi bir alternatif. Altın piyasa değerinden kendine alıyor ve devam edecek. İşte bu yüzden Bitcoin sahibiyim. Bu bir etmen ama internetle kıyaslanacak gibi değil.”

Cuban, portföyünün “geri kalanının” ne olduğunu açıklamasa da, yatırımcının Doge’un 1 dolara ulaşacağına inandığını söylemesinden sonra bir kısmı DOGE olabilir.

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!