FYDcoin
ProBit
featured
milyarder iş adamı bitcoin

Milyarder iş insanı: “Bitcoin her yatırım portföyünde olmalı”

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
HyperTrader

Meksika’nın en zengin üçüncü insanı olan milyarder Ricardo Salinas, Bitcoin’e yatırım yapmanın gerekliliğini vurguladı.

Bitcoin (BTC) para birimine destek veren isimler arasındaki Meksikalı milyarder, katıldığı bir yayında her portföyde BTC olması gerektiğini savundu.

21 Haziran tarihinde Blockchain Land’e verdiği röportajda milyarder Ricardo Salinas, Bitcoin yatırımı hakkında konuştu. Salinas, sahip olduğu yatırım portföyünün yüzde 10’unu Bitcoin olarak sakladığını söyledi.

“Bitcoin mükemmel bir yatırım” diyen Salinas, kendisine yöneltilen sorulardan birini yanıtlarken “tıpkı altın gibi güvenli bir yatırım aracı” olduğunu vurguladı.

En büyük dijital para biriminin özelliklerini yeteri kadar bilmeyenlerin Bitcoin’e yatırım yapmaya korktuklarını savunan milyarder isim, son fiyat düşüşüne rağmen yatırımına hala güçlü bir şekilde inandığını belirtti.

Twitter profiline Bitcoin hashtag’i ekleyen Salinas, bir numaralı kripto para birimini “dijital altına” benzetirken şu ifadeleri kullandı:

“Bitcoin’in para birimi olup olmadığını tartışmanın anlamı yok. Bitcoin’in sahip olduğu avantajlar, modern dünyanın dijital altını olması için yeterli.”

Altınla Bitcoin arasında bir kıyaslama yapan Salinas, değer saklama aracı olarak benzer özelliklere sahip olmalarına karşın, dijital para biriminin saklanması ve taşınmasının daha kolay olduğunun altını çizdi.

“Uluslararası düzeyde yüksek likiditeye sahip” olduğunu belirttiği Bitcoin’in, “sınırlı arzına” özellikle vurgu yaptı. 21 milyonluk toplam arzın sabit olması nedeniyle Bitcoin’e çok güvendiğini ifade etti.

Salinas ülkesindeki enflasyon hakkında konuşurken, 1981’de 1 doların 20 peso olduğunu, şimdi ise 20 bin peso seviyesine çıktığını söyledi. “Bitcoin’in sınırlı arzı bu enflasyonist yapıdan kaçınmanın yoludur” şeklinde konuştu.

Bitcoin konusunda fazlasıyla iyimser olan Salinas, altcoin seçeneklerine ise o kadar sıcak bakmıyor. Altcoin’lere olan isteksizliğini “enflasyonist yapılarına” bağlıyor.

Konuşmasında Ethereum’u örnek olarak gösteren milyarder isim, “Ether’in sınırsız miktarda üretilebileceğini” söyleyerek “zamanla değer kaybı yaşanabileceğini” ileri sürdü. Ricardo Salinas, konuşmasını tamamlarken, her yatırımcının portföyünde Bitcoin bulunması gerektiğini yineledi.

Bitcoin, derin bir düzeltme sürecine girmiş olsa da zincir üstü verilere göre hala yükseliş potansiyeli barındırıyor.

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Tamamen Ücretsiz Olarak Haber Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin ve Altcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin