featured

MicroStrategy, 1 Milyar Dolarlık Hisse Senedi Satışı Yapabilir

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin satın almak için  A Sınıfı adi hisse senedini 1 milyar dolara satmayı planladığını açıklayan şirket, gelirin bir kısmı muhtemelen daha fazla bitcoin alımı yapmak için kullanılacak.

Başka Bir Büyük Bitcoin Alımı mı?

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na şirket tarafından sunulan belgede MicroStrategy, şirketin A Sınıfı adi hisse senedini 1 dolara kadar satmasını sağlayacak bir “piyasada” teklif sunacağını belirtti. Buradan elde edilecek gelirin bir kısmı da Bitcoin almak için kullanılabilir.

Belgedeki ifadeler şu şekilde:

“Bu izahname kapsamında sunulan herhangi bir A sınıfı adi hisse senedinin satışından elde edilen net geliri, geçerli izahname ekinde aksi belirtilmedikçe, bitcoin alımı da dahil olmak üzere genel kurumsal amaçlar için kullanmayı amaçlıyoruz. Belirli bir amaç için özel olarak kullanılacak net hasılat miktarını belirlemedik.”

MicroStrategy’nin üst düzey teminatlı notların teklifini tamamlamasından sonra gelmesi de dikkat çekti. Borç teklifi 500 milyon dolar topladı ve şirket fonların daha fazla alıma yönlendirileceğini belirtti.

Belgede belirtildiği gibi MicroStrategy, firmanın 4 Haziran 2021 itibariyle yazı yazılırken 3,7 milyar dolar değerinde 92.079 BTC’ye sahip olduğunu söyledi. daha fazla satın al. MicroStrategy daha önce, tüm bitcoinleri tutan MacroStrategy LLC adlı yeni bir yan kuruluşun kurulduğunu duyurdu.

MicroStrategy bir Bitcoin HODLER

MicroStrategy’nin CEO’su Michael Saylor, bir Bitcoin destekçisi olarak biliniyor. Haziran ayının başlarında, büyük teknoloji şirketlerinin hisselerine sahip olmanın işe yaramadığını düşünen Saylor, Haziran 2020’de BTC almaya başladığını açıklamıştı.

Bu arada MicroStrategy, ilk alımını geçen Ağustos ayında yaptı ve o zamandan beri BTC portföyünü artırıyor. SEC dosyasına göre firma, BTC ticareti yapma planı olmadığını, ancak varlığı uzun vadede elinde tuttuğunu söyledi.

“BTC varlıklarımızı uzun vadeli varlıklar olarak görüyoruz ve düzenli BTC ticaretine girmeyi planlamıyoruz ve gelecek dönemlerde satabileceğimiz halde, bitcoin holdinglerimizle ilgili olarak riskten korunma veya türev sözleşmelere girmedik. hazine yönetimi ve diğer genel kurumsal amaçlar için nakit yaratmak için gerekliydi.”

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!