featured

Meta cüzdan projesi Novi’yi kapatıyor

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Meta’nın kripto para dünyasındaki ilk girişimi olan Novi pilot cüzdan projesinin eylül ayında sonlandırılması bekleniyor.

Novi’nin internet sitesi güncellendi ve pilot kullanıcılara platformun 1 Eylül’de sonlandırılacağı bilgisi verildi. Sekiz ay süren pilot projede, ABD ve Guatemala’dan kullanıcılar kripto para temelli ödeme platformunu test etti.

Kullanıcılara Novi cüzdanlarındaki parayı bağlı banka hesaplarına çekmeleri talimatı verildi. Guetamalalı kullanıcılar, buna ek olarak Guatemala City’deki seçili bir alandan da nakit olarak çekim yapabilecek.

Novi kullanıcılarına kapanış tarihinden önce işlem ve hesap faaliyetleri gibi hesap bilgilerini indirmeleri de tavsiye ediliyor. Kullanıcılar, 1 Eylül’den itibaren cüzdanlarına giriş yapamayacak. Yatırma işlemleri ise 21 Temmuz’da durdurulacak.

Novi projesinden vazgeçilmesinden yalnızca beş ay önce, Meta stablecoin projesi Diem’i de Silvergate Capital Corporation’a satmıştı. Diem’in Meta ekosisteminin çalışmasına olanak sağlayacak bir stablecoin ve Novi cüzdanının yerel para birimi olması planlanıyordu.

ABD’deki yasal baskılar, Meta’yı Diem’in fikri mülkiyetini Silvergate’e satmaya zorladı. Silvergate, önceleri Diem’in blockchain altyapısı ve varlıklarını kendi ödeme platformuna entegre etmeyi planlıyordu.

Diem’den vazgeçilmesinin ardından Novi, ödemelerde dolar destekli token olarak Paxos temelli stablecoin Pax Dollar’ı (USDP) kullanmaya başlamıştı. ABD merkezli kripto para borsası Coinbase ise projede kullanıcı fonlarını yönetmek ve saklamaktan sorumlu ortak olarak yer alıyordu.

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!