featured

Memecoin özeti: Dogecoin dalgalanmak üzere ve Floki, metaverse oyununda artış görüyor

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hızlı fiyat değişimleriyle tanınan meme temalı kripto para birimi Dogecoin (DOGE), bu yıl şaşırtıcı derecede istikrarlıydı ve piyasaya liderlik eden bitcoin (BTC) ve Ethereum’un (ETH) hızına yetişemedi. Ancak bir teknik analiz aracı olan Bollinger bant genişliği, bu alışılmadık sakinliğin her iki yönde de büyük bir fiyat dalgalanmasından önce gelebileceğini gösteriyor.

Floki de aynı durumda değil ve Valhalla oyunu sayesinde ticaret hacimlerinde büyük bir artış görüyor. Bunu aklımızda tutarak meme coin piyasasına daha yakından bakalım ve yakın ve uzun vadede hayvanlar aleminden neler bekleyebileceğimizi düşünelim. Çok vay!

DOGE Ticareti

Bollinger bant genişliği, fiyat dalgalanmalarına göre volatilite dalgalanmalarının bir ölçüsü olarak hizmet eder. Bollinger bantları arasındaki farkın, bir kripto para biriminin fiyatının 20 günlük basit hareketli ortalamasına (SMA) oranıyla belirlenir. Bollinger bantları, 20 günlük SMA ortalamasının üstünde ve altında iki standart sapmayı belirleyen volatilite çizgilerini temsil eder.

Volatilitedeki dalgalanmalar, iki bant arasındaki boşlukta keskin bir artış ve bant genişliğinin genişlemesi ile karakterize edilir. Aksine volatilitenin azaldığı dönemlerde bantlar küçülür ve bant genişliği daralır. Özellikle geniş bant genişliği, mevcut yükseliş/düşüş eğiliminin sona yaklaştığını gösteriyor. Öte yandan, oldukça düşük bir bant genişliği, her iki yönde de önemli bir harekete yol açacak bir konsolidasyon aşamasından olası bir kırılmaya işaret ediyor.

Dogecoin’in günlük grafiğindeki son modeller, bant genişliğinin Şubat 2019’dan bu yana görülmemiş bir düşük seviye olan 0,06’ya düşmesine neden olan bantların daralmasını gösteriyor. Bu, Dogecoin’in bant genişliği genişlemesinin alternatif kalıplarına uygun olarak yakında bir volatilite patlaması yaşayabileceği anlamına geliyor. ve kasılma. Yaklaşan bu oynaklık değişiminin fiyat yönüne kayıtsız olduğunu, bu da büyük değişimin düşüş ya da yükseliş olabileceğini ima ettiğini belirtmek çok önemli.

Şu an itibarıyla Dogecoin 0,073 dolar civarında işlem görüyor. 10,22 milyar dolarlık piyasa değeriyle övünen bu önde gelen meme kripto para birimi, bu yıl sadece %3’lük mütevazı bir artış gördü. Buna karşılık, piyasanın hakimi olan Bitcoin ve Ethereum sırasıyla %68 ve %60 artış gösterdi.

Floki goes to Valhalla

İlgili bir haberde, Shiba Inu temalı Floki (FLOKI), yaklaşmakta olan Çin stratejisinin etkisiyle ticaret hacminde bir artış gördü. Floki’nin fiyatı Pazar günü %10’un üzerinde bir artış yaşayarak üç haftadan uzun bir sürenin en yüksek işlem hacmine ulaştı. Bu, Valhalla metaverse oyunu için Çin merkezli bir girişimin ardından token üzerine yapılan bahislerle desteklendi.

FLOKI tokenleri 60 milyon doların üzerine çıktı; bu, yalnızca bir hafta önce 25 milyon dolar seviyelerinde bulunan orta saha türü için akıllara durgunluk veren bir artış. Bu artış, belirli Çin spor turnuvaları sırasında Floki oyun reklamlarının gösterilmesiyle aynı zamana denk geliyor ve bu durum, bunun yeni Çinli tüccarları cezbedeceğinden şüphelenen spekülatörlerin ilgisini çekmiş olabilir.

Floki geliştiricileri bir tweet’te, sosyal medya gruplarına katılan Çin merkezli üyelerin sayısında bir artış olduğunu kabul etti. Valhalla oyununa daha fazla kullanıcı çekmek için son kampanyalarıyla Çin pazarından yararlanma niyetlerini daha önce açıklamışlardı. Oyunun içeriğinin ve teknik belgelerinin hem geleneksel hem de basitleştirilmiş Çince versiyonları, özellikle Çinli oyun izleyicilerini hedef alarak kullanıma sunuldu.

Hong Kong perakende ticarete ilişkin düzenlemeleri hafifletmeye hazırlanırken, “Çin anlatısı” Kripto Twitter topluluğunda ilgi kazandı ve bazı Asya merkezli tokenlerin fiyatlarında artışa neden oldu. 1 Haziran’dan itibaren Hong Kong, yatırımcıların düzenlenmiş borsalar aracılığıyla bitcoin, eter ve solana gibi belirli tokenlara yatırım yapmalarına izin verecek.

Bu haber, Çin’deki güçlü ekonomik büyüme tahminleriyle birlikte, zengin Çinli yatırımcıların akınının yakında kripto pazarlarına gireceği konusunda iyimserliğe yol açtı.

İzlenecek diğer Memecoin’ler

Dogecoin ve Floki’ye ek olarak, diğer bazı meme tabanlı kripto para birimleri de dijital para piyasasında yerlerini aldılar. “Dogecoin katili” olarak bilinen Shiba Inu (SHIB), büyük fiyat dalgalanmaları ve topluluk desteği nedeniyle büyük ilgi gördü. Bir diğer önemli meme coin olan SafeMoon, uzun vadeli sahiplerini ödüllendiren tokenomiklerle kendisini farklılaştırmaya çalıştı.

Dogecoin’in ana şirketinin popülaritesinden yararlanan Baby Doge Coin de önemli bir takipçi topladı. Elon Musk’un tweet’leri bu meme paralarının çoğunu önemli ölçüde etkiledi ve söz ettiği sözler kayda değer fiyat değişimlerine neden oldu. Bununla birlikte, meme paraları son derece spekülatif olduğundan, değerleri öncelikle internet trendleri ve sosyal medyadaki abartılara göre belirlendiğinden ve önemli fiyat dalgalanmalarına eğilimli olabildiklerinden yatırımcılar dikkatli olmalıdır.

Son sözler

Meme tabanlı bir kripto para birimi olan Dogecoin, bu yıl şaşırtıcı derecede istikrarlıydı ve pazar liderleri Bitcoin ve Ether’den daha düşük performans gösterdi. Bununla birlikte, Gate.io kripto borsasındaki Bollinger bant genişliği teknik analizi, her iki yönde de fiyat dalgalanmalarının yaklaştığını ve Dogecoin’in sakin döneminin potansiyel olarak sona ereceğine işaret ediyor. Bu arada, Shiba Inu temalı Floki, yaklaşan metaverse oyunu Valhalla’ya ilişkin beklentiler ve Çin pazarına yönelik stratejik hamle nedeniyle ticaret hacminde bir artış yaşadı.

Floki’nin stratejisi, Çinli oyun izleyicilerinin ilgisini çekmek için oyunun içeriğini hem geleneksel hem de basitleştirilmiş Çince olarak sunmayı içeriyor. Bu, Hong Kong’un perakende ticarete ilişkin düzenlemeleri gevşetmeye hazırlandığı ve zengin Çinli yatırımcıların kripto pazarlarına girme umutlarını artırdığı bir dönemde geldi. Floki’nin çekirdek geliştiricisi, Çin’in öngörülen güçlü ekonomik büyümesinin kripto pazarı üzerinde olumlu bir etki yaratacağını öngörüyor.

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!