featured
bitcoin btc mining madencilik

Madencilerin Bitcoin birikimleri son dört ayın en yüksek seviyesinde

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Madencilerin yedi günlük ortalama satışları, son dört ayın en düşük seviyesine geriledi. Bitcoin (BTC), 18 Nisan’da ani bir düşüş ile 52 bin dolara kadar çakılmıştı. Daha sonra, ABD Başkanı Joe Biden’ın sermaye kazancı vergisinde artış teklif edeceği söylentileriyle birlikte düşüş daha da derinleşti ve BTC 47 bin dolara kadar geriledi.

Bitcoin, bu haftaya yavaş yavaş yükselerek başladı ve çoğunlukla 55 bin dolar civarında seyretti. Zincir üstü göstergeler sağlıklı bir görünüm sunarken, kripto paranın yakın zamanda daha da yükselebileceğini ortaya koyuyor.

Zincir üstü analiz kaynağı Glassnode, 29 Nisan tarihli Twitter gönderisinde madencilerin BTC satışlarının grafiğini paylaştı. Grafiğe göre madencilerin sattığı yedi günlük ortalama BTC sayısı, ocak ayında 250 BTC’ye kadar ulaştıktan sonra düşüş göstermeye başladı.

Bitcoin madencilerinin sattığı yedi günlük ortalama BTC sayısı. Kaynak: Glassnode/Twitter 

Madencilerin yedi günlük ortalama satışları, son dört ayın en düşük sayısı olan 49,8’e geriledi. Madencilerin sattığı BTC sayısında azalma, fiyatta yükseliş bekledikleri ve bu nedenle birikim yapmayı tercih ettiklerini gösterdiğinden dolayı olumlu bir işaret olarak algılanıyor.

Diğer yandan, yine Glassnode’un verilerine göre borsalara aktarılan BTC sayısında da düşüş gözlendi. Borsalara yatırılan BTC miktarı, büyük yatırımcılar birikimlerini genellikle soğuk depolamada sakladığı ve borsalara satış amacıyla BTC yatırdığından dolayı önem taşıyor.

Verilere göre borsalara aktarılan yedi günlük ortalama Bitcoin sayısı, son üç ayın en düşük sayısı olan 2.688’e geriledi.

Borsalara yatırılan yedi günlük ortalama BTC sayısı. Kaynak: Glassnode/Twitter

Bitcoin, haber yayın saati itibarıyla 54.600 dolardan işlem görüyor.

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!