featured

Lisanssız BTC Ticaretine 5 Yıl Hapis

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

New Orleans kentinde gerçekleşen olayda, Financial Crimes Enforcement Network’e (FinCEN) sistemine kayıt olmadan lisanssız bir şekilde kripto para alıp satmak ile suçlanan Michael Yusko isimli vatandaş, hakkında açılan davada suçlu bulunması halinde en fazla beş yıl hapis, en fazla 250.000 dolar para cezası, üç yıla kadar denetimli serbestlik ve 100 dolarlık zorunlu özel değerlendirme alabilir.

Bitcoin Satıcısı Hapis ile Karşı Karşıya

ABD Adalet Bakanlığı (DOJ) geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, Michael Yusko adlı bir New Orleans bitcoin satıcısının lisanssız bir para aktarma işi yürütmek suçu ile karşı karşıya kaldığını söyledi. Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Federal yasa uyarınca, ‘bir kişiden para birimi, fon veya para yerine geçen diğer değerlerin kabulü ve para biriminin, fonların veya para yerine geçen diğer değerlerin başka bir yere iletilmesiyle uğraşan herhangi bir işletme ayrıntılı olarak açıklanmaktadır. veya herhangi bir şekilde kişi’ para ileten bir işletme olarak kabul edilir.”

Ayrıca şu ek yapıldı:

“Bu tür işletmeler, bitcoin, litecoin ve ethereum gibi kripto para birimi için ABD doları gibi fiat para birimi ticareti yapanları içerir. Bu şirketler, Mali Suçları Uygulama Ağı’na (‘FinCEN’) para aktaran işletmeler olarak kaydolmalıdır”

Suçlanan Yusko, Şirketi Üzerinden İşlemleri Yürüttü

Lisanssız şekilde Bitcoin alıp satmakla suçlanan Yusko, kendi adına olan şirketi üzerinden tüm işlemleri yaptı. Mahkeme belgelerine göre Yusko, Nervous Light Capital LLC’nin sahibi ve yöneticisi olan Michael Yusko, şirketi için FinCen lisansı almadı. DOJ, “Müşterilere bitcoin ve diğer kripto para birimleri satmak için diğer dört şirketin banka hesaplarıyla birlikte Nervous Light Capital’i kullandı” dedi.

DOJ, Yusko’nun bu şirketlerden hiçbirini FinCEN’e para aktaran işletmeler olarak kaydetmediğini belirterek şunları kaydetti:

“Yusko suçlu bulunursa en fazla beş yıl hapis, en fazla 2500,00 dolar para cezası, üç yıla kadar denetimli serbestlik ve 100 dolarlık zorunlu özel değerlendirme alabilir”

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!