featured

LFG, Terra USD için 1,5 milyar dolar ayırdı

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
GBex

Luna Foundation Guard, Terra USD’nin dolara endeksini “korumaya yardımcı olmak” için 1,5 milyar dolar ayırmayı planlıyor.

Bitcoin (BTC) ve genel olarak kripto para piyasasının sert bir düzeltmeye girdiği 9 Mayıs haftasında Luna Foundation Guard (LFG), Terra USD’nin (UST) dolara endeksini “korumaya yardımcı olmak” için 1,5 milyar dolar ayırmayı planlıyor.

Singapur merkezli kâr amacı gütmeyen kuruluş LFG, Terra ekosisteminin bir parçasıdır. Kuruluş, ağın algoritmik stablecoin’i UST’yi dolara endeksli tutmak ve rezervlerini yönetmekten sorumludur.

Mevcut aşamada öğrenilen detaylar sınırlı olsa da, LFG, bugün paylaşılan Twitter gönderisinde ilk olarak tezgah üstü (OTC) şirketlere 750 milyon dolar değerinde BTC göndererek bu parayı yönetmelerini ve işletmelerini isteyeceğini açıkladı.

LFG, daha sonra piyasa sakinleşince muhtemelen Terraform Labs’ten 750 milyon UST kredi alarak rezervlerini yeniden dengeleyecek.

LFG konseyi, son günlerde BTC, UST ve Terra (LUNA) piyasalarında “ciddi” dalgalanma gözlenmesinin ardından planı uygulama yönünde karar kıldı.

Konsey kararına ilişkin açıklama yapan Terraform Labs Kurucusu Do Kwon, LFG’nin Bitcoin pozisyonundan çıkmaya çalışmadığını ve bu sermayeyi kısa vadede UST’yi güçlendirmek için kullanmanın, uzun vadede BTC birikimlerini artıracağını vurguladı.

LFG’nin 2,91 milyar dolarlık mevcut rezervlerinin yüzde 91’ini, yani 2,7 milyar dolarını BTC destekliyor.

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!