featured
yeni bitcoin etf başvurusu son dakika

Leah Wald Bitcoin için ETF Başvurusu Yaptı

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

22 Ocak tarihinde yapılan Bitcoin ETF başvurusu onaylanması kripto para sektörü için inanılmaz bir gelişme olabilir.

Geçmişte VanEck de Bitcoin için Aralık ayı sonunda SEC’ye VanEck Bitcoin Trust ETF için başvuruda bulunmuştu.

Bugüne kadar birçok Bitcoin ETF başvurusu yapıldı ve bunların tamamı reddedildi. Gerekçe ise piyasadaki volatilite ve manipülasyon şüpheleriydi. SEC’nin bu şekilde reddettiği ETF’lerin sayısı 10’un üzerinde.

Geçmişte ret yenilen ETF Başvuruların bir yenisi 22 Ocak tarihinde Bitcoin varlık yönetim şirketi Valkyrie de bunu değerlendirmek için Bitcoin ETF başvurusunda bulundu.

2021 yılı itibari ile bir ETF onayı ihtimali kuvvetli. SEC’nin görevden ayrılan başkanı Jay Clayton, Ekim ayında yaptığı açıklamada kurumun ETF tekliflerini hâlâ değerlendirmeye açık olduğunu söylemişti.

Peki Bitcoin ETF başvurusu neden önemli ?

Bitcoin ETF başvurusunun onaylanması kripto para sektörü için inanılmaz bir gelişme olur. ETF, yatırımcıların ve alım satım yapanların direkt değil de dolaylı yoldan Bitcoin’e maruz kalmasını sağlayabilir.

Bir Bitcoin ETF‘sinin onaylanması halinde Bitcoin de trilyon doları bulan bu pazardan pay almış olacak. Bunun fiyata önemli bir etkisinin olacağı düşünülüyor.

Unutmayın ki; Altın için ilk ETF, 2013 yılının Mart ayında onaylanmıştı. Bunun ardından altının fiyatı %300’den fazla artmıştı. ETF’nin Bitcoin’i de benzer şekilde etkileyebileceği beklentisi var.

Bitcoin ETF’si nedir ? konu başlığımıza mutlaka göz atınız.

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!