featured

Kurumsal yatırımcıların Bitcoine ilgisi devam ediyor

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin (BTC) spot fiyatı yüzde 30’a yakın gerilemiş olsa da, Glassnode verilerine göre kurumsal yatırımcılar Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) hisselerine geri dönüyor.

Borsada işlem görmek için onay bekleyen Grayscale tröstüne her geçen gün daha fazla sermaye giriyor.

Aralık 2021’den bu yana yatırımcıların, Grayscale’in amiral gemisi fonuna 10 milyon ila 120 milyon dolar arasında para aktardığı gözlendi. Bu arada, yaklaşık 140 milyon dolar tutarındaki en büyük sermaye girişi, aşağıdaki grafikte gösterildiği gibi, 25 Şubat’ta sona eren haftada ortaya çıktı.

Yüksek profilli GBTC destekçileri arasında satış yok

GBTC tröst, küresel piyasalar son birkaç ayda arka arkaya şoklarla karşı karşıya kalırken yatırımları kendine çekti. Bu durum, teknoloji hisselerindeki keskin düşüş ve Rusya’daki birçok fon yöneticisinin çift haneli kayıp yaşadığı Ukrayna’yı işgal süreci içinde gerçekleşti.

478 milyon dolar değerinde GBTC’ye sahip olan Cathie Wood’un ARK Next Generation ETF’si (ARKW) önceki yıldan bu yana yaklaşık yüzde 45 düştü. Fonun yüzde 43,14’ü teknoloji, yüzde 27,99’u iletişim alanındaydı.

Ancak, Kasım 2021’de ARKW, yaklaşık yüzde 17,5 kadar gerilemişken portföyüne 450.000’den fazla GBTC hissesi ekledi.

Benzer şekilde, Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) yaptığı menkul kıymet açıklamasına göre Morgan Stanley Insight Fund (CPODX), 30 Eylül 2021 itibarıyla 1,5 milyon GBTC’nin üzerinde birikime sahip. 6 Mart 2022 itibarıyla yıldan yıla performansı eksi yüzde 43 civarında.

GBTC son 12 ayda yüzde 43 düştüğü için hem ARKW hem de CPODX düşük performans gösterdi. Bununla birlikte ne ARKW ne de CPODX, önemli miktarda GBTC satmadı.

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!