featured
kripto varlık sermaye rekor kırdı

Kurumsal Kripto Varlık Yatırım Ürünlerine Aktarılan Sermaye Rekor Kırdı

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dijital varlık yatırım ürünlerine aktarılan sermaye rekor kırdı. CoinShares, kurumsal kripto varlık yatırım ürünlerine aktarılan paranın 2021 yılında rekor seviyelere ulaştığını açıkladı.

Coinshares’ın 15 Mart tarihli Haftalık Fon Akışları raporuna göre, bu yılın ilk çeyreğinde kripto para fonlarına aktarılan miktar yüzde 7,7 artış gösterdi ve 4,2 milyar dolara ulaştı.

Yönetilen varlıklarının değeri 1 milyar doları geçen dijital varlık yatırım sağlayıcısı sayısı ise Grayscale, CoinShares, 3iQ, ETC Issuance ve 21Shares dahil olmak üzere beşi buldu. Altıncı sırada ise 517 milyon dolar yönetilen varlık ile yeni başlatılan Purpose Bitcoin fonu yer alıyor.

Kripto varlık yatırım fonları, geçtiğimiz haftayı son fiyat yükselişinin ardından 55,8 milyar dolarlık rekor yönetilen varlık ile kapattı. Bu yatırım ürünlerine aktarılan miktar yalnızca bir hafta önce 108 milyon dolar iken, bu hafta yüzde 124 artış göstererek 242 milyon dolara yükseldi.

Kripto yatırım ürünlerinde dominant varlık hala Bitcoin olsa da, Ethereum tabanlı yatırım ürünlerine aktarılan sermaye de giderek artıyor. 12 Mart ile biten haftada Ethereum yatırım ürünlerine 113,5 milyon dolar aktarıldı.

Çok varlıklı fonlar da bu hafta 3,6 milyon dolar yatırım aldı ve yönetilen toplam varlıkları 2,3 milyar dolara ulaştı. Aktarılan sermaye miktarında azalma gören fonlar, yalnızca Ripple temelli olanlar oldu.

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!