NFT
featured

Kripto piyasasının toplam değeri ilk kez 3 trilyon doları geçti

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin de rekor fiyat seviyesinin yalnızca yüzde 2 altında ilerlerken, kripto para piyasasının toplam değerinin de tarihte ilk kez 3 trilyon doları aştığı tahmin ediliyor.

Piyasaya göre kripto piyasasının toplam değeri, 20 Ekim’de 2,62 trilyon dolarda rekor kırdıktan sonra üç haftadan kısa sürede yüzde 14,5 daha artış gösterdi ve yeni bir rekora ulaştı.

Kripto para piyasasının değeri, bu yıl 12 Mayıs’ta 2,62 trilyon dolara yaklaşmış, ne var ki 20 Temmuz’da 1,24 trilyon dolara kadar gerilemişti. Piyasanın değeri, bir önceki boğa piyasasında ise 6 Ocak 2018’de 846,6 milyar dolarda pik yapmıştı.

Bitcoin’in piyasa hakimiyeti, en büyük kripto paranın son iki yılda gösterdiği etkileyici fiyat artışına rağmen, 6 Eylül 2019’da yüzde 70,8’de pik yaptıktan sonra yüzde 42,8 düşüş gösterdi.

Bitcoin, piyasa hakimiyeti konusunda 560 milyar dolar veya yüzde 18,6 piyasa payıyla en yakın rakibi Ethereum’u, 1,22 trilyon dolar veya yüzde 40,5 ile önemli ölçüde geride bırakıyor. Bitcoin ve Ethereum haricindeki diğer tüm kripto paralar ise piyasanın yüzde 40,9’unu oluşturuyor. Bu durum, dijital varlık sektöründe çeşitliliğin giderek arttığını ortaya koyuyor.

Ethereum blockchain’indeki 209 projeyi takip eden Messari’ye göre, Ethereum ekosistemi 829 milyar dolar değer ile piyasanın yüzde 27,6’sını oluşturuyor.

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!