featured
Kripto-Para-Cüzdan-Güvenliği

Kripto Paralarınız Ne Kadar Güvende?

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para donanım cüzdanı üreticisi Ngrave, çarşamba günü kripto güvenlik araştırmasının ilk sonuçlarını yayınladı. Sizce Kripto Paralarınız Ne Kadar Güvende?

Kripto para donanım cüzdanı üreticisi Ngrave, çarşamba günü kripto güvenlik araştırmasının ilk sonuçlarını yayınladı

Sonuçlar dijital varlıklar alanında güvenliğin mevcut durumu hakkında bazı fikirler veriyor ve kullanıcıların dörtte birinin güvenlik önlemlerinin sandıklarından daha az etkili olduğunu ortaya koyuyor.

Araştırmaya şimdiye kadar 78 ülkeden 1.400’ün üzerinde kripto kullanıcısı katıldı. Katılımcıların yüzde 90’ı erkek, yüzde 60’tan fazlası ise 25-45 yaş aralığındaydı.

Araştırmaya katılanların yüzde 62’si borsalarda az miktarda da olsa kripto saklıyordu. Bunların üçte biri ise varlıklarının yüzde 40’tan fazlasını tek bir borsada saklamayı tercih ediyordu.

Varlıklarını borsalarda saklayan katılımcıların büyük çoğunluğu (yüzde 96) iki faktörlü doğrulama (2Fa) kullandığını açıklarken, bunların dörtte biri 2Fa kodlarını yedeklemediğini belirtti.

Buna ek olarak, katılımcıların neredeyse yarısı giriş bilgilerini ya çevrimiçi ya da düzensiz bir şekilde yedeklediğini söyledi. Dahası, borsa kullanıcıların yüzde 44’ü çekim adreslerini beyaz listeye almıyor.

Katılımcıların üçte ikisi donanım cüzdanı kullanırken, bunların dörtte üçünü USB cihazları oluşturuyor. Donanım cüzdanı kullanıcılarının yüzde 87’si, büyük çekim işlemleri yapmadan önce test işlemi yaptığını belirtti.

Donanım cüzdanı kullanıcıların yüzde 67’si, yedeklerini kağıt cüzdanda sakladığını açıkladı.

Ngrave, donanım cüzdanının yanı sıra Graphene adlı, yedek anaktarın üzerine işlendiği metal plakalar da üretiyor.

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!