featured
A new service from PayPal allows its customers to buy, hold and sell cryptocurrency directly from their PayPal account.

Kripto Paralar PayPal ile Ulaşılabilir Olacak

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CoinDesk’in düzenlediği Consensus 2021 konferansında konuşan PayPal Kripto Para Departmanı Yöneticisi Jose Fernandez da Ponte, moderatör Jeff John Roberts’a bir para çekme fonksiyonunun işlerin içinde olduğunu söyledi.

PayPal Ekim Ayından Bu Yana Kripto Dünyasında

PayPal, Ekim ayından bu yana Bitcoin başta olmak üzere kripto paraların çekimi konusunda gerekli ödemeleri yapmaya başladı. Ödeme devi bu adımı attıktan sonra birçok kripto para birimi bu kanala yöneldi. Ancak PayPal izin vermesine rağmen, kullanıcıların kripto para varlıklarını platform dışına taşımasına izin vermiyor.

Da Ponte, “Onu mümkün olduğunca açık hale getirmek istiyoruz ve tüketicilerimize istedikleri şekilde ödeme yapmalarına izin verecek bir seçenek sunmak istiyoruz” dedi. “Ticarette kullanabilmeleri için kriptolarını bize getirmek istiyorlar ve biz de aldıkları kriptoları bizimle birlikte alıp istedikleri yere götürebilmelerini istiyoruz” diye konuştu. Şirket, ortalama olarak iki ayda bir yeni geliştirmeler gönderiyor, ancak geri çekme işlevinin ne zaman geleceği belli değil.

PayPalCoin İçin Erken

PayPal’ın uzun zamandır çıkartması beklenen PayPalcoin için erken diyen da Ponte, henüz bu konuda somut bir adım atılmadığını düşündürdü.  

Decrypt’in genel yayın yönetmeni Roberts, PayPal başkan yardımcısı dünya çapında merkez bankacılarıyla bir araya geldiğini söylediğinden, da Ponte’yi merkez bankası dijital para birimleri (CBDC’ler) hakkında araştırdı.

“Merkez bankalarının kendi tokenlerini çıkarması kesinlikle mantıklı” dedi. Ancak, stabilcoin veya CBDC’lerden yalnızca birinin dominant olacağı şeklindeki ortak görüşü kabul etmedi.

“Bazen tartışmayı CBDC’lere karşı stablecoin’ler olarak konumlandırıyoruz, ancak bu biraz sahte bir tartışma. Takas yoktur. Bir arada olacaklarını düşünüyoruz” dedi.

Da Ponte’nin deneyimine göre, merkez bankacılarının iki önceliği var: finansal istikrar ve evrensel erişim. Sadece fiat para birimiyle bir stablecoin’i destekleyerek değil, potansiyel olarak bir CBDC’yi destekleyerek de dijital para birimleriyle istikrar sağlamanın birçok yolunu görebiliyordu.

Dijital para birimlerinin finansal sisteme erişimi genişletmeye yardımcı olabileceğini söyledi. Kaliforniya’da yaşadığı yere yakın bir ilçenin “banka çölü” olduğuna dikkat çekerek, fiziksel şubelere gerek olmadığını söyledi. Bunun, CBDC’lerin ülke çapında yayıldığı bir dünyada önemli olmayabileceğini öne sürdü.

Kaynak: Coindesk

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!