featured
kripto-kullanıcılar-karda

Kripto Para Kullanıcıların Çoğu Kâr Etti

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yayımlanan istatistiklere göre, önde gelen kripto para birimlerine yatırım yapan kullanıcıların çoğu kârlı durumda.

Bitcoin (BTC) başta olmak üzere, pek çok kripto para birimine ait cüzdan adresleri kârlı durumda gözüküyor.

11 Ocak tarihinde IntoTheBlock tarafından Twitter üzerinden paylaşılan veriler Bitcoin, Ethereum (ETH), Litecoin (LTC) ve daha pek çok kripto para birimine ait cüzdan adreslerinin kazanç elde etttiğini ortaya koydu.

Verilere göre; BTC cüzdan adreslerinin yüzde 88’i, ETH cüzdan adreslerinin yüzde 92’si ve Litecoin cüzdan adreslerinin ise yüzde 70’inin kazanç elde ettiği gözüküyor.

Kâra geçen cüzdan adreslerinin oranı şu şekilde devam ediyor: Cardano (ADA) yüzde 81, Chainlink (LINK) yüzde 82, Bitcoin Cash (BCH) yüzde 90, SUSHI yüzde 76, Uniswap (UNI) yüzde 71, yearn.finance (YFI) yüzde 79, VeChain (VET) yüzde 90 ve AAVE yüzde 79.

Ethereum cüzdanlarının yüzde 90’dan fazlası kazançlı konumda

Ethereum cüzdanlarının kâr/zarar oranı grafiği. Kaynak: IntoTheBlock/Twitter

Paylaşılan bir başka grafikte ise, sadece Ethereum sahibi cüzdanlara dikkat çekildi. Grafikte görüldüğü üzere 2020 yılının eylül ayından itibaren kârlı cüzdan adreslerinin sayısı artarken, istatistiklerin paylaşıldığı esnada yüzde 91,8 oranına ulaşılmıştı.

10-11 Ocak tarihlerinde hemen her kripto para biriminin fiyatının düzeltme gördüğü süreçte Ethereum yatırımı yapan profesyonel trader’ların yoğun işlemleri öne çıkmıştı. 1,5 milyar dolar değerinde uzun vadeli ETH pozisyonun nakde dönüşmesiyle Ether fiyatı dalgalanmıştı.

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!