featured

Kripto para ayı piyasası ne kadar devam edecek?

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Raoul Pal, kripto piyasalarını baskı altında tutan makro faktörleri ve bir sonraki Bitcoin rallisini tetikleyebilecek durumları analiz etti.

Makro yatırımcı Raoul Pal, kripto piyasasına hakim olan düşüşün ancak Fed’in faiz artırımlarını durdurarak sıkı para politikasını gevşetmesi durumunda sona ereceğine inanıyor. Pal, tahmininin önümüzdeki birkaç ay içinde gerçekleşebileceğine inanıyor.

Yatırımcı, yaptığı özel bir röportajda, “Fed’in insanların beklediği derecede hızlı bir şekilde faiz artırmasının olasılığı düşük. Tahminlerime göre yaz aylarında muhtemelen oranları artırmayı bırakacaklar,” ifadelerini kullandı.

Pal’a göre yüksek faiz oranları ve yaklaşan bir durgunluk korkusunun birleşimi, mevcut kripto ayı piyasasına neden olan ana makro faktörleri oluşturuyor.

Yatırımcı ayrıca, “Bireysel yatırımcıların kazançları, fiyatlar kadar yükselmedi ve dolayısıyla isteğe bağlı gelirlerini kaybettiler. Böylece insanlar sadece dolar maliyetini ortalama olarak daha az tutabiliyor ve dahil olabiliyor,” dedi.

Pal, kripto piyasasının henüz dibi görmediğini ve yakın zamanda toplu bir tasfiye aşamasının da gerçekleşebileceğini düşünüyor.

Yatırımcı, “Hisse senetlerinde herhangi bir tasfiye artışı görürsek bu durum sonuç olarak kripto piyasasının nihai teslimiyetine neden olacak,” dedi.

Pal’e göre Fed, bu noktada para politikasını gevşetecek ve bir miktar likiditenin finansal piyasalara akmasına izin verecek ve böylece bir sonraki kripto rallisini ateşleyecek.

Yatırımcı, “Tahvil, kripto ve belki de bazı teknoloji hisselerinde rallilere şahit olacağız,” ifadelerini kullandı.

Kripto piyasasındaki bir sonraki boğa koşusunu kolaylaştırabilecek diğer faktörler arasında bir Bitcoin spot ETF’sinin onaylanması ve Ethereum’un 2022’nin 3. çeyreği için beklenen bir hisse kanıtı sistemine geçmesi bulunuyor.

Röportajın tamamını izleyebilmek için;

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!