NFT
featured
cüzdanlarla ilgili tekrar düzenleme

Kripto Cüzdanlarla ilgili Düzenleme Tekrar Gündemde

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ABD Hazine Bakanlığı’nın borsalardan şahsi cüzdanlara yapılan kripto işlemlerinde bilgi toplanmasını gerektiren ve çok tartışılan yasa teklifi tekrar harekete geçirildi.

BD Hazine Bakanlığı’nın borsalardan şahsi cüzdanlara yapılan kripto işlemlerinde bilgi toplanmasını gerektiren ve çok tartışılan yasa teklifi tekrar harekete geçirildi.

Mali Suçları Önleme Ağı’nın (FinCEN) salı günü yaptığı duyuruya göre hissedarlara yasa teklifine ilişkin yorum sormak için 60 gün daha verildi. İlk yasa teklifinin 15 günlük yorum sürecinde bazı iyileştirmeler yapılsa da, ne yazık ki yasa teklifinin koşullarında bir değişiklik yapılmış gibi gözükmüyor.

Janet Yellen, geçtiğimiz gece yeni hazine bakanı olarak atandı. ABD’nin yeni başkanı Joe Biden, görevi devralmasından sonra ilk iş olarak söz konusu kripto cüzdanı düzenlemesi dahil tüm düzenleme tekliflerini durdurmuştu.

FinCEN, yasa teklifini ilk olarak Noel’den önce ve Donald Trump görevi bırakmadan önce yasalaşabilmesi için son derece kısa bir yorum dönemiyle sundu. Yasa teklifinin Trump’ın hazine bakanı Steven Mnuchin tarafından öne sürüldüğü söyleniyor. 

Kripto topluluğu yasa teklifini öfkeyle karşıladı ve hazine bakanlığının yorum süresini uzatmak zorunda kalacak kadar yorum sundu ve siyasi baskı oluşturdu. Topluluğun bazı üyeleri, Biden tarafından atanan Yellen’ın kriptoya karşı daha ılımlı yaklaşacağını umuyor. 

Bakanlığın 60 günün ardından nasıl bir yol izleyeceği henüz bilinmese de, Yellen’ın ilk resmi görev gününde bu yasa teklifine odaklanması olumlu sinyaller vermiyor. İlgilenenler FinCEN’e gönderilerin yorumları buradan okuyabilir.

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!